У Львові вивчатимуть Великодні гаївки

  • 18.04.2011, 17:37
  • 945
У Львові кожного року підтримують звичай водіння гаївок. З метою залучення якомога більшої кількості охочих взяти участь у дійстві УДЮМК Франківського району Львова управління молоді, сім’їпроводитиме навчання. У середу, 20 квітня, воно розпочнеться о 18.30 год. Розучування Великодніх гаївок  проводитимуть у краєзнавчому гуртку «Медея» за адресою: вул. Мельника, 7. В заході участь братимуть діти шкільного віку, гуртківці УДЮМК.

«Гаївкаминазивають старовинні слов'янські обрядові пісні, пов'язаних із початком весни і наближенням весняних польових робіт. Гаївки - це твори усної народної словесності, якими супроводжувались обрядові дійства, весняні ігрища та святкування, що відбувались у гаях, лісах чи поблизу водоймищ. Назву «гаївки» вживають, як різновид веснянок, що співаються під час Великодніх свят», - розповіла педагог-організатор УДЮМК Франківського району Львова управління молоді, сім’ї та спорту Квітослава Анатоліївна.

«На жаль, більшість охочих взяти участь у гаївках, не знають текстів та мелодій пісень. Тому УДЮМК Франківського району організовує майстер-клас з розучування Великодніх гаївок. Ми надіємось, що це посприяє активнішій участі більшої кількості охочих поводити гаївки на Великдень. Ми прагнемо прищепити дітям та молоді любов до вивчення звичаїв та традицій українського народу, розвинути в них повагу до історії, звичаїв і вірувань та вміння віддавати належну шану духовному і релігійному світу», - наголосив директор УДЮМК Франківського району Львова управління молоді, сім’ї та спорту Роман Кладько.