У Львові поставлять ораторію у день беатифікації Івана Павла ІІ

  • 21.04.2011, 08:55
  • 916
У Львові буде поставлена ораторія «Totus Tuus». Дійство відбудеться 1 травня, у день беатифікації Папи Римського Івана Павла ІІ.

Відтак, ораторію для солістів, хору, оркестру та читця поставить Мирослав Волинський на тексти Івана Павла ІІ та вірші Анни Волинської. Автор ідеї та втілення – Михайло Перун, у рамках проекту "Духовна музика України".

Серія фонографічних записів «Духовна музика України» благодійної організації Фундація "Андрей" - по-своєму унікальне явище мистецького життя останнього десятиріччя. Її заснував у 1996 році директор Фундації Михайло Перун, і відтоді вона стала потужним медійним проектом, що благовістив на цілий світ українську духовну музику та слово.

доктор мистецтвознавства, декан факультету мистецтв

Львівського національного університету ім. Івана Франка,

професор Олександр Козаренко.

Виконувати ораторію будуть хор і оркестр заслуженої академічної капели України «ТРЕМБІТА» (мистецький керівник і головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Микола Кулик), Західний територіальний Центр військово-музичного мистецтва (музичний керівник і диригент – заслужений діяч мистецтв України, полковник Микола Орач), дитячий хор «Соломія» Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької та солісти Олеся Бубела (сопрано), Людмила Скорук (мецо-сопрано), Володимир Кудоба (тенор), Заслужений артист України Ігор Коцаба (баритон), Ігор Міхневич (бас). Читцем ораторії є заслужений діяч мистецтв України Петро Зозуляк.

Сьогодні я повторюю ці слова, віддаючи хвалу Богові за роки мого служіння Церкві на Престолі Петра. Я знову віддаю в руки Божої Матері життя Церкви і таке безрадісне життя людства. Їй же я довіряю і власне майбутнє. Віддаю все в її руки, щоби з материнською любов’ю Вона передала це своєму Синові, "на хвалу Його слави".

слова Івана Павла ІІ з ораторії "Totus Tuus".

Захід організовують Львівська Архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви, Фундація «Андрей», Львівське відділення Всеукраїнської національної музичної спілки під патронатом Архиєпископа Львівської УГКЦ Владики Ігоря Возьняка.

Довідка

Мирослав Волинський – дипломант Всеукраїнських конкурсів-фестивалів "Золотоверхий Київ" і "Створімо сучасну патріотичну музику". Викладач композиції Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької. У творчому доробку:

-  опери "Лісова пісня" й "Одержима" (на слова Лесі Українки), "Данило Галицький" (на слова Романа Горака), "Івасик-Телесик" (на слова Олександра Олеся);

- ораторії "Мойсей" (на слова Івана Франка), "TOTUS TUUS" (на слова Анни Волинської);

- симфонічна поема "По дорозі в Казку" (за драмою Олександра Олеся), Концерт для віолончелі з оркестром, Поема для скрипки з оркестром, Концерт для гобоя з оркестром;

- кантати: "Райдуга" (на слова Арнольда Цвейга), "Нам ще жити" (на слова Анни Волинської), "Стоїть в селі Суботові" та "Подражаніє Осії" (на слова Тараса Шевченка);

- камерно-інструментальні твори: Струнний квартет, Квінтет для духових "Різдвяний", Тріо для флейти, кларнета і фортепіано, Соната для альта і фортепіано, твори для фортепіано, арфи, кларнета, скрипки;

- хорові твори: 4 духовні концерти, обробки народних пісень і ориґінальні хорові твори;

- вокальні твори на слова різних авторів, 2 вокальні цикли.

Анна Волинська - авторка двох поетичних книг: "Вогонь осінній" і "Співзвуччя". Друкувалася в обласній періодиці, в журналах "Дніпро", "Київ", "Дзвін", у збірнику молодих літераторів "Високий Замок", в антології львівських поетів "З горіха зерня". Також у творчому доробку:

- поетичні тексти на святкування 25-ліття хіротонії Блаженнішого архиєпископа УГКЦ Любомира Гузара;

- поетичні тексти до урочистої академії, присвяченої 100-літтю від дня народження блаженної пам’яті Владики УГКЦ Володимира Стернюка;

- поетичне оформлення для творчого звіту митців Львівщини в Національному палаці «Україна» (Київ).

Державна заслужена академічна капела України, лауреат національної премії ім. Тараса Шевченка "Трембіта" – найдавніший хоровий колектив України, який був створений на базі хору товариства "Львівський Боян", заснованого у 1890 році. З 1990 року керівником капели став представник львівської диригентської школи Микола Кулик.

У репертуарі, крім українських духовних, народних пісень і фолкльору, є монументальні твори Л. Бетховена ("Хор-фантазія"), Й. Гайдна (ораторія "Пори року"), М. Лисенка ("Радуйся, ниво неполитая"), С. Людкевича (кантати-симфонії "Кавказ" і "Заповіт"), В. А. Моцарта ("Реквієм"), Л. Ревуцького (поема "Хустина"), Д. Шостаковича ("Пісня про ліси") та ін.

Камерний хор "Соломія", диригентом та художнім керівником якого є Оксана Гоба, заснований у 1995 р. У складі хору учні Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької та студенти Львівської Музичної Академії імені Миколи Лисенка. У репертуарі хору зразки ренесансної, барокової, класичної, національної та сучасної музики. Зокрема, твори О. Лассо, Д. Палестріни, Д. Перголезі, Д. Бортнянського, М. Вербицького, С Людкевича, М. Колесси, Б. Фільц, В. Павенського.

Хор брав участь у багатьох міжнародних конкурсах та фестивалях, зокрема у міжнародному фестивалі "A.B.С" у Торонто (Канада), а також у постановках Львівського Національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.