Діти відвідають музей вишивки о. Д. Блажейовського

  • 17.05.2011, 19:47
  • 1214
Львів дбає про культурний розвиток дітей. Так, у середу, 18 травня, УДЮМК Сихівського району Львова управління молоді,сім’ї та спорту організує для дітей екскурсію у музей вишивки Д. Блажейовського. Початок о 16:00 год. Музей розташований за адресою: пр.В.Чорновола,2а. Захоплення сакральним мистецтвом – одна з рис сучасного мистецтва вишивання. Існують старовинні ікони на склі, на дереві, на папері, на канві. Вони знаходяться в одному з найцікавіших музеїв Львова - музеї вишиваних ікон та образів отця доктора Дмитра Блажейовського. Саме тут можна переконатися, що вишивання – це не суто жіноча справа.

Захід проводиться з метою ознайомлення дітей з справжньою візитною карткою українського народного мистецтва – вишивкою. Це один із давніх, улюблених і найбільш поширених видів народної творчості. Відвідування виставки виховає у дітей почуття прекрасного, додасть хорошого настрою та навчить цінувати своє українське.

директор УДЮМК  Сихівського району Львова

управління молоді,сім’ї та спорту

Володимир Холявінський.

Чисельні матеріали свідчать, що вишивкою займалися майже в кожній хаті, тому і сьогодні ми маємо таке багатство в традиції художньої вишивки. Вона має тут прадавні корені, початків яких можна дошукуватись ще в орнаментації Трипільської культури чи пізніших, також іще дохристиянських епох. Передусім йдеться про орнаментальні мотиви, репертуар яких в українській вишивці – надзвичайно багатий, а можливості компонування цих мотивів у різних поєднаннях – справді невичерпні.

За своє довге і цікаве життя отець Блажейовський вишив понад 250 ікон, написав десятки книг, започаткував у мистецтві новий напрям – «вишивану ікону»  і оточив себе гуртом послідовників. Він створив цикл великої естетичної дії, зумівши відтворити ту особливу психологічну проникливість і душевне тепло, яке випромінюють його вишивані ікони, котрі експоновані в музеї.

педагог-організатор УДЮМК Сихівського району Львова

управління молоді,сім’ї та спорту

Марія Гаврилів.

Вишивана ікона у тому вигляді, як пропонує її митець,- культурне явище дещо незвичне. Насамперед треба відзначити досконале вміння вишивальника зберегти у своїх вишивках масштабно-пропорційні відношення у будові постатей. А цього, враховуючи специфіку вишивки хрестиком, - нелегко досягнути, оскільки «провести» гармонійно-плавну лінію такими зображальними засобами неможливо. Треба мати точне око і тонкий естетичний смак, аби створити засобами вишивки такі врівноважено-гармонійні образи, які постають на іконах роботи отця Блажейовського.

керівник управління молоді, сім’ї та спорту

Наталка Федорович.