Завтра відбудеться святкування Міжнародного дня музеїв у Львові

  • 17.05.2011, 19:49
  • 1175
До Міжнародного дня музеїв 18 травня, щорічно, музеї та галереї Львова організовують різноманітні виставки, дійства та акції, аби достойно відсвяткувати професійне свято. Багато музеїв Львова і Львівщини підготувало для відвідувачів цікаві пропозиції.

Саме в цей день у Львові більшість музеїв відкриють свої двері для всіх охочих, а також покажуть ті експонати, які протягом року є недоступними для відвідувачів.

18 травня – Міжнародний день музеїв. Ця дата визначена UNESCO. І багато років європейські міста відзначають День музеїв. У Львові в цей день традиційно відбувається День відкритих дверей в наших музеях. Це означає, що відвідувачі можуть вільно заходити на експозиції, відвідувати виставки.

начальник відділу культури і мистецтв

управління культури

Оксана Челепіс.

Окрім того, кожен музей міста вирішив по-особливому привернути увагу туристів та львів’ян, щоб вони відвідали експозицію музею. Приготування до цього розпочалися заздалегідь.

Міжнародний день музеїв святкується у всьому світі, і важливо є те, що Львів активно до цього долучається. Те, що музеї придумали досить багато, створили таку інтерактивну програму є ознакою того, що самі музеї зацікавлені у цьому святкуванні. Найцікавішим є те, що туристи та львів’яни зможуть долучитися до свята, взявши участь у цих перформенсах і оглянувши виставки, особливо ті експонати, які є недоступні в звичайні дні, однак будуть презентовані до Дня музеїв. Так само відвідувачі зможуть взяти участь в концертах, зайти за лаштунки музеїв, тобто стати частинкою цього музейного життя. І це, насправді, дуже хороша, позитивна промоція, популяризація мистецького та культурного життя міста. Це можливість долучити туристів до цього життя, показати їм наші туристичні продукти, туристичні пропозиції.

начальник управління туризму

департаменту «Євро 2012»

Оксана Сидор.

Надзвичайно цікаві програми для свої відвідувачів придумали деякі львівські музеї. Так, музично-меморіальний музей С. Крушельницької в цей день організовує День «при-Відкритих» дверей, де окрім вільного входу усім відвідувачам запропонують активніше долучитися до роботи музею.

Тут будуть інтерактивні заходи, коли відвідувачам пропонуватиметься зробити опис експоната, тобто відвідувачі будуть долучатися до музейної роботи. Це буде «музей за лаштунками», тобто те, чого немає у відкритих експозиціях. Вони зможуть піти подивитися на фонди музею, не так як кожного дня, не так як завжди.

начальник відділу культури і мистецтв

управління культури

Оксана Челепіс.

Для більшості львів’ян в цей день буде відкрита цікава виставка у приміщені історичного музею. Тут для відвідувачів в одному із залів діє виставка «Доля однієї річки», на якій зібрані різноманітні музейні експонати про р. Полтву. Виставкові зали тут будуть працювати до 21.00.

Виставка про нашу славнозвісну Полтву, яку ніхто не бачив, але виставка про неї є. Це  є можливість подивитися як вона виглядала

начальник відділу культури і мистецтв

управління культури

Оксана Челепіс.

Важливим заходом у програмі Дня музеїв у Львові стане святкування 30-ліття створення «Музею-Арсеналу». На вихідних в приміщенні музею відбудеться святкова виставка, а також урочисте відкриття картини «Грюнвальдська битва» художників З. Розвадовського і Т. Попеля.

Тут відбудеться виставка недавно відреставрованої картини «Грюнвальдська битва», дуже великого полотна. Її реставрація відбулася за сприяння Міністерства культури Польщі.

начальник відділу культури і мистецтв

управління культури

Оксана Челепіс.

Але найважливіші події для самих музейників відбудуться у Львівському музеї історії релігії. Тут буде вшановано працівників музеїв від імені міської ради за їхню роботу.

Завтра відбудеться урочиста церемонія відзначення працівників музеїв. Буде презентація відреставрованого органу, концерт. І нова екскурсія, яка була презентована, відкрита 15 травня, вона знову буде приймати відвідувачів. А також на площі перед музеєм планується театралізоване дійство за участю історичних персонажів.

начальник відділу культури і мистецтв

управління культури

Оксана Челепіс.

Ці заходи – один із кроків на підтвердження статусу Львова як культурної столиці України. І вшанування працівників музеїв – це подяка за їхню працю на цій ниві.

Програма Дня музею є розміщена на всіх туристичних сайтах міста Львова. Кожен турист, який забажає відвідати в цей день Львів, матиме можливість отримати всю необхідну інформацію і від туроператорів.

Музеї є одними з ключових об’єктів, які цікавлять туристів. І це за даними Центру туристичної інформації, за результатами індивідуальних звернень туристів до них. Ми плануємо ті пропозиції, ті експозиції, які мають музеї, виставити на такий рівень, щоб кожен турист, який приїхав до Львова, мав можливість відвідати цю виставку, отримати насолоду. А також будемо тісніше співпрацювати з туроператорами, щоб вони залучали туристів до відвідин музеїв, і створювати для них можливості побачити Львів значно більше.

начальник управління туризму

департаменту «Євро 2012»

Оксана Сидор.

Для прикладу, протягом 2010 року музеї Львівщини відвідали 1,6 млн. осіб, що на 6,5% більше, ніж було у 2009 році. В наступні роки, висловлюють надію як і організатори Дня музеїв у Львові, так і самі працівники музеїв, вдасться провести значно більше цікавих заходів, які зможуть залучити відвідувачів переглянути експозиції.

Довідка

План святкування Дня музею у Львові:

18 травня:

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові (вул. І. Франка, 154, тел. (032) 2767852).

День відкритих дверей, приурочений Міжнародному дню музеїв (безкоштовний вхід для всіх відвідувачів, огляд експозицій з 10.00 до 18.00 год).

Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри Львівської галереї мистецтв (смт. Брюховичі, вул. Музейна, 16, тел. (032) 2593636).

16.00 – Заходи до відзначення 90-річчя від дня народження Михайла Дзиндри та Міжнародного дня музеїв: презентація книги про Михайла Дзиндру та святковий концерт за участі мистецької майстерні «Дзиндрики».

Львівський історичний музей (пл. Ринок,6, тел. (032) 2358334):

- До 21.00 будуть відкриті для огляду Королівські зали (відділ Історичних коштовностей, пл. Ринок,6, ІІ поверх)

- До 23.00 відкрита виставка «Доля однієї ріки» із фондів Державного природознавчого музею НАН України (ЛІМ, пл. Ринок, 6, ІІІ поверх). Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20, тел. (032) 2358863):

16:00 -  урочисте  відкриття виставки живопису Володимира Савича та Сергія Тимохова (Білорусія, м. Мінськ). Виставка приурочена Міжнародному дню музеїв.

Музично-меморіальний музей С. Крушельницької (вул. С. Крушельницької, 23 (2-й поверх), тел. (032) 2610476):

10.00-17.00 год – у Міжнародний день музеїв Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові проводить «День «при-Відкритих» дверей» з 10.00 до 17.30 з інтерактивними пропозиціями для відвідувачів. Запрошуємо відвідувачів оглянути виставку "За лаштунками музею". Ауру свята доповнить перформанс «За лаштунками концерту» за участю львівських музикантів, орієнтовно між 14.00 і 16.00 год. Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка (вул. І. Франка, 150-152, тел. (032) 2764416):

Виставка живопису Любомира Мартинюка «Я захоплююсь творіннями твоїми, Господи».

Книжково-ілюстративна виставка до 140-річчя від дня народження Василя Стефаника.

Музей народної архітектури і побуту (вул. Чернеча Гора, 1, тел. (032) 2437829):

Виставка живопису Любомира Мартинюка «Я захоплююсь творіннями твоїми, Господи» (у великому виставковому залі музею).

Виставка живопису та батіка Тетяни Килівник «У променях сонця» (у малому виставковому залі музею, хата з с. Тухолька).

Львівський музей історії релігії (пл.. Музейна, 1, тел. (032) 22356100: концерт органної музики, екскурсія «Відновлена пам’ять» у підземелля музею.

Сокальська філія музею Львівського музею історії релігії:

Фотовиставка «Нам – 26»

14.00 - Презентація книги Надії Матвіїв-Таранової «Із дитинства Вам привіт»

17.00 - Лекція-екскурсія «Подорож в історію музею»

Історико-етнографічний музей «Бойківщина» у Самборі

Виставки «Господарсько-матеріальна культура бойків та бойківська ноша»;

Виставка «Родина козакевичів» (меблі кінця ХІХ початку ХХ ст.)

Виставка «Мої вишиванки для тебе, Україно» (Рушники, чоловічі та жіночі сорочки члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Марії Хамар (Львів)

Виставка «Писанки. Ткацтво Олени Тіменик та її доньок Марії та Ганни (Львів)»

Виставка «Акварелі. Шаржі Івана Кулицького» (Львів)

Експозиція національно-визвольних змагань «Боротьба за українську державність на Самбірщині та Бойківщині»

20 травня:

Львівська галерея мистецтв:

Відкриття виставки творів живопису А. Мельника – генерального директора Національного художнього музею України. «Музей-Арсенал» (Відділ зброї Львівського історичного музею):

15.00 - Виставка «Грюнвальд-600» - представлення картини «Битва під Грюнвальдом» (худ. З. Розвадовського і Т. Попеля, 1910 р.), відреставрованої у 2010 році за підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польщі та урочисті заходи з нагоди 30-річчя «Музею-Арсеналу».

Львівський музей етнографії та художнього промислу Інституту Народознавства НАН України – виставка Оксани Хоркавої (Казахстан) - іконопис, пейзаж, портрет.