А.Садовий: «Пам’ятник Володимиру Івасюку буде нести добро львів’янам»

  • 20.12.2011, 14:26
  • 1645
Сьогодні, 20 грудня, у Львові відкрили пам’ятник видатному композитору та поету Володимиру Івасюку. Ініціатором та меценатом, коштом якого відбулося створення пам’ятника, є музикант, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, пам’ятник Володимиру Івасюку, який відкрили сьогодні, буде нести добро львів’янам.

Дуже важливо, коли людина тримає слово. Сьогодні хочу від усіх нас подякувати Славкові Вакарчуку за те, що він дотримався слова. Пройшло 5 років і сьогодні ми свідки відкриття милого, приємного, дуже доброго пам’ятника, який буде нести добро.

міський голова Львова

Андрій Садовий.

Участь у відкритті пам’ятника взяли також члени родини Івасюків, отці, громадські діячі.

Пам’ятник заввишки 2,6 метра виготовлено з бронзи, а постамент та мощення - з граніту. Монумент встановлено на монолітній кам’яній брилі; навколо пам’ятника з мозаїки та гранітної плитки викладено декоративну гітару. Вартість проектних робіт та виготовлення пам’ятника склала 360 тис. грн.

Ідея місця розташування пам’ятника - пр. Шевченка, 7-9 – теж належить Святославу Вакарчуку. Адже саме це місце є на шляху від філармонії до музичної академії, де часто ходив В. Івасюк.

Автори пам’ятника: скульптор Сергій Олешко та архітектор Михайло Ягольник. Кошти на благоустрій прилеглої території - 174 тис. грн. - виділено з міського бюджету Львова.

Нагадаємо, ідею зі встановлення пам’ятника Святослав Вакарчук озвучив у 2006 році на святкуванні 750-річчя Львова. За його ж клопотанням, восени 2006–го міський голова Львова Андрій Садовий створив організаційний комітет зі спорудження пам'ятника. Оргкомітет звернувся до львівських митців – заступника голови Львівського відділення Спілки архітекторів України Михайла Ягольника та скульптора Сергія Олешка,  з проханням розробити концепцію майбутнього пам'ятника композиторові.

6 серпня 2010 року було затверджено проект, а 15 липня 2011 року виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив вимоги щодо встановлення пам'ятника.

Також сьогодні міський голова Львова вручив ініціатору встановлення пам’ятника Святославу Вакарчуку відзнаку «Золотий герб м. Львова».

Довідка

Володимир Івасюк – український композитор, поет Герой України (2009, посмертно).

Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, серед яких, мабуть, найвідоміша українська естрадна пісня «Червона рута», 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

Фоторепортаж

Фото: Юрій Дячишин