24-27 травня – «КіноЛев на Левандівці. Свято вулиці Параджанова»

  • 22.05.2012, 11:59
Львів культурний. Протягом чотирьох днів, з 24 по 27 травня на Левандівці буде проходити фестиваль «КіноЛев на Левандівці. Свято вулиці Параджанова».

VII Фестиваль незалежного кіно КіноЛев традиційно відбудеться 22-26 серпня і його патроном цього року буде  великий режисер Сергій Параджанов. З’ясувалося, що у Львові, на Левандівці є вулиця С. Параджанова. Збіг обставин призвів до ідеї – провести саме на Левандівці свято кіно і культури під іменем режисера.

Як повідомили організатори дійства, свято унікальне з огляду на кілька важливих моментів.  

По-перше, це одна із дуже небагатьох культурних подій поза межами центру Львова, у мікрорайоні, який рідко кличе гостей до себе і рідко гуртується сам. По-друге, подія від початку задумана, організована і втілена групою молодих людей, мешканцями Левандівки і їх друзями. Така саморганізація є добрим прикладом того, що культуру можуть і повинні насправді творити самі люди, не чекаючи на комерційні пропозиції дорогих зірок чи гастролей. Важливою є співучасть, бо саме вона надає людям тих демократичних компетенцій, які потім виливаються у результати економічні, політичні, суспільні, державні.

Свято заплановане таким чином, що буде мати і освітній елемент, і дасть змогу проявитися талантам місцевої громади. Організатори готові і до критики, адже це перший такий досвід. І дуже хочеться, щоб він був не останнім, і культура творилася самими львів’янами у різних, найбільш несподіваних і «спальних» районах міста. Саме там культура може стати потужним інструментом реформ, і найголовніші із них – це реформи у головах людей.

зазначили організатори.

Ініціатором та організатором проекту виступають Фестиваль незалежного кіно КіноЛев, ініціативна молодіжна група Левандівка, Народний дім Просвіта, Студентське Братство Львівщини

Контактна особа:

Ірина Магдиш, оргкомітет VII Фестивалю незалежного кіно  КіноЛев, член правління Мистецької ради Діалог, експерт Стратегії розвитку культури Львова 2025

[email protected], 067 78 430 78

Програма фестивалю

23-25 травня. Народний дім мікрорайону Левандівка (вул. Широка 1)

19:00          КіноКлуб у «Просвіті». Вечори кіно С. Параджанова

26 травня.Народний дім мікрорайону Левандівка (вул. Широка 1)

18:00          Вистава студентського театру «Наше Все» (на основі біографії С.

Параджанова)

19:00Акустичний бардівський вечір

27 травня.Сцена біля Левандівського озера (вул. Повітряна)

17:00Виступ дитячого колективу «Ясочка»

17:30Колектив «Ретро з Левандівки»

18:00Хор Народного дому мікрорайону Левандівка

18:30Видовищно-розважальні заходи МГХО «Посвіт»

19:00Початок молодіжного концерту «Рок-колаж»

19:00«Daydream»

19:30«The BoogieEax»

20:00«Cover’Z»

20:30DJ Tranny

21:15Слово про Параджанова.

Вуличне кіно  «Небезпечно вільна людина»