Завтра відбудеться День вишиванки на географічному

  • 12.12.2012, 10:21
  • 1051
13 грудня на свято Андрія на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка проводитиметься акція «День вишиванки на географічному». Цього дня студенти, аспіранти, викладачі та співробітники факультету прийдуть на пари та роботу у вишиваних сорочках.

Акція зорганізована для того, щоб посилити дух патріотизму та підтримати українські традиції серед населення. Адже вишиванка здавна була не лише традиційним одягом українців, але й своєрідним символом та оберегом від негараздів, лихого ока і злих духів.

Цією акцією ми хочемо показати, що сучасна молодь пам’ятає та шанує українські традиції. Як ми знаємо, ще з давніх часів дівчата та хлопці зодягались у вишиванки на Андрія, весело проводили час на святкуванні Андріївських вечорниць, бавлячись ігри та співаючи гарних пісень. Тому хочемо показати всім, що ми не маємо соромитися власного минулого, не встидатися одягати вишиванку, а бути гордими того, що ми – українці – нація з багатою історією та глибоким корінням.

зазначають організатори

Окрім патріотичної складової, акціє популяризуватиме і здоровий спосіб життя. Всіх, хто прийде у вишиванках, закликають не вживати алкоголю та не палити в день акції і в майбутньому відмовитися від цих шкідливих звичок. Адже серед всього українського населення і зокрема серед молоді стрімко поширюється вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління.

Також організатори сподіваються, що студенти з інших факультетів та вузів долучаться до такої події.

Планується, що в майбутньому схожа акція відбуватиметься кожного року і в перспективі об’єднає молодь зі всієї України. Тому студенти-географи закликають всіх на свято Андрія одягнути вишивану сорочку та прийти в ній на роботу, навчання. Пам’ятаймо, що вишиванка – це така річ, яка об'єднує весь український народ, та водночас вирізняє нас в усьому світі.

розповідають організатори

Промо-відео тут: http://www.youtube.com/watch?v=1k6ipRMSZjU&feature=plcp. Додаткова інформація тут: http://vk.com/geo_vyshyvanka. Контактна особа: Роман Данилишин, тел (063) 976 21 07, e-mail: backpacker@gmail.com.