У Львові працює виставка давніх карпатських ікон

  • 26.12.2012, 10:43
  • 886
Львів – місто мистецьке. У галереї «ICONART» експонують маловідомі давні карпатські ікони під назвою «Кольорові образи».

До експозиції увійшли мальовані на дереві хатні ікони із приватних колекцій з Гуцульщини, Покуття та Буковини.

Сучасний світ дає мало часу на затишок, відчуття домашнього спокою, тиші. Природна ностальгія змушує шукати такий прихисток у дитячих спогадах, зрештою, у минулому, де немає місця на тривогу. Мабуть звідси й походить щемливе відчуття захоплення окремими, немов вихопленими з часу, матеріальними свідоцтвами того стану. Властиво, такими яскравими, теплими віконцями у ідеалізований світ є хатні ікони.

зазначають організатори виставки «Кольорові образи»

Поряд із виставкою «Кольорові образи» у галереї «ICONART» у рамках різдвяної акції «Від Романа до Йордана» презентують твори групи молодих львівських художників, які свідомо наслідують народних майстрів. Як зазначають організатори виставки, експозиція покликана зацікавити і звернути увагу на непересічне явище, яким є хатня, мальована на дереві ікона з українських Карпат.

Виставку «КОЛЬОРОВІ ОБРАЗИ» можна відвідати до 14 січня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: вул. Вірменська, 26. Виставка працює з 12 до 19 години щоденно, крім понеділка.

Деталі на сайті галереї: www.iconart.com.ua