Польські експерти радили, як розвивати культуру у Львові

  • 26.07.2013, 15:40
  • 622
З 22 до 25 липня в рамках співпраці Львова та Варшави над Стратегією розвитку культури Львова до 2025 року відбувався візит делегації з польської столиці.

До складу делегації, яка відвідала Львів, увійшли засновник клубо-кав’ярень Гжегож Левандовскі, повноважний представник Президента міста Варшави у справах культури Марцін Ясінскі, урбаніст, соціолог та співавтор Програми розвитку культури Варшави Кшиштоф Гербст, начальник відділу культури міста Варшави Марек Крашевський. Вони презентували досвід Варшави у впровадженні Стратегії розвитку культури, яку почали втілювати у цьому польському місті та давали поради, у якому напрямку варто рухатись Львову сьогодні.

Протягом перебування поляків в Україні відбулися спільні робочі зустрічі, де були підбиті підсумки уже пройденого Львовом етапу громадських консультацій із мешканцями та професійними культурними середовищами та планувалися наступні кроки із написання діагнозу стану культури Львова як першої і необхідної однієї з найважливіших складових стратегії.

В перший день візиту відбулась відкрита дискусія «Чи можна продавати їжу і культуру? Як творяться культові клубо-кав’ярні у Варшаві».

Львів, як виявилося, має дуже багато стратегій. Якісь із них живуть і втілюються, якісь успішно лежать на полицях урядовців і чиновників, але жодній із тих стратегій немає слова культура. Немає стратегії розвитку культури Львова, хоча ми на кожному кроці кричимо, що Львів розвивається тільки завдяки культурі і на основі культури і ніякого великого бізнесу чи великої індустрії тут не буде, а буде культура, туризм.

Ірина Магдиш, заступник начальника управління культури

На зустрічі були присутні представники потенційних старт-апів у клубно-ресторанному бізнесі, діючих закладів, готельєри із клубними  закладами.

У вівторок та середу, 23-24 липня, один з представників польської делегації Магдалена Кубецька проводила дводенний вишкіл для працівників бібліотек та аніматорів культури у Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки. Під час зустрічей розмовляли про організацію бібліотечного простору, про інше бачення та переформатування  бібліотечної системи, хто такий читач, як з ним працювати, яким чином розглядали поняття сучасної бібліотеки і як перенести її в сучасні реалії.

Також відбулася зустріч із представниками Львівської міської ради, робочою групою «Стратегії розвитку культури Львова», Інститутом міста, депутатами Львівської міської ради. Зокрема, на зустрічі були представлені попередні результати соціологічного дослідження якості життя львів’ян, що стосуються культури.

Нагадаємо, раніше в рамках розробки Стратегії розвитку культури Інститут міста організовував зустрічі із представниками медіа, студентами та школярами, щоб побачити їхнє бачення культури у Львові та її розвитку.