Міхай Тимошенко розповідатиме про графічний роман за мотивами Франка «Герой по неволі» та створення і розвиток коміксів в Україні

  • 12.05.2015, 17:29
  • Христина Процак
17 травня в приміщенні Першої Львівської Медіатеки відбудеться третя зустріч в межах проекту «Арт Лекторій». Цього разу на захід завітає український художник Міхай Тімошенко - автор графічного роману «Герой поневолі» за однойменною повістю Івана Франка. Спікер розповість як створювати якісні комікси та як розпочати кар’єру художника в Україні.

За словами організаторів, Міхай Тімошенко розповість як створювався графічний роман «Герой по неволі», проведе короткий майстер-клас по створенню персонажів для графічних романів, а також розповість історію походження журналів, які в Україні звикли називати на американський манер – коміксами. Також спікер презентуватиме зразки французьких та бельгійських журналів, пояснюючи тему виникнення такого жанру.

Мені цікаво брати участь у проектах, спрямованих на неформальну освіту молоді. І мабуть після цієї зустрічі молодь буде натхненна як створювати свої унікальні твори, так і піднімати ще не надто розвинений в Україні напрямок графічних романів ділиться думками художник Міхай Тімошенко.

Відбулося уже дві зустрічі у межах проекту «Арт Лекторій»: з Андріаною Чуніс - відомим ілюстратором та дизайнером, яка створює креативні упаковки, та з Алісою Грейс - спеціалістом у сфері комерційної ілюстрації. З кожним разом на зустрічі приходить усе більше і більше людей. Це ще й свого роду профорієнтація для студентів творчих спеціальностей зазначає один із організаторів проекту Андрій Мочурад.

Початок зустрічі 17 травня о 17:00 год в приміщенні Першої Львівської Медіатеки.

Сторінки зустрічі у соцмережах: fb.com/events/1630713963811681/, vk.com/Mihaj_Timoshenko

Довідка

Міхай Тімошенко - румун українського походження. Художник працює в різних жанрах: живопис, карикатура, графічні твори. Працює у своєрідному жанрі графічного роману, який перебуває на межі образотворчого мистецтва та літератури. Особливим успіхом Міхая Тімошенка став графічний роман «Герой по неволі», виконаний у співпраці з Кирилом Горішнім.

Йому виповнилося 19 років, коли молодий митець повернувся в Україну, країну його прадіда з Дніпропетровської області. Міхай Тімошенко закінчив Львівську національну академію мистецтв (відділ графічного дизайну) у 2006 р. Він є учасником міжнародних виставок з 1998 р. та автором таких персональних виставок, як «Авто-портрет» та «Театр-портрети». Займається також театральною режисурою та пантомімою.

 

Відео запрошення: https://www.facebook.com/artup.project/videos/836222123093493/