До Дня музеїв у Львові відзначили працівників музейної сфери

Традиційно кожного року до Дня музеїв у Львові обирають кращих працівників музейної сфери. Сьогодні церемонія відзначення відбулася у приміщенні Художньо-меморіального музею Леопольда Левицького.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Сьогодні є добра нагода бачити вас у цьому музеї. Дякую за ту добру справу, яку ви робите для нашого міста. Многих вам років творчої праці, і щоб ви далі славили місто Львів своєю доброю працею.

міський голова Львова Андрій Садовий

Вітаю усіх працівників музеїв з вчорашнім святом. Для нас свято є кожного дня, бо ми працюємо в музеї. Музей – це обличчя нашої культури, музей представляє культуру українського народу.

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького завжди старається готувати певні заходи, модернізувати свою роботу, ставити її на високий рівень. Музей Левицького, у якому ми зібрались, є особливий. Будинок, в якому мешкав Леопольд Левицький разом зі своєю дружиною, завжди притягував людей. Тут завжди були раді гостям. Багато митців сюди приходило, прийшли і ми. Бо працівники цього музею, зокрема завідувач Ткачук Ольга Богданівна, зробили моменти, які притягають, впроваджували нові форми залучення глядача до музею. Кожен може вийти з музею з пам’яткою.

директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан

Окрім відзнак, кращим працівникам нададуть грошову премію в розмірі 10 тисяч гривень кожному, але якщо у одній номінації є декілька переможців, то премія ділиться на рівні частини.

зазначили в управлінні культури ЛМР

Цього року переможцями конкурсу стали:

Марків Василь Михайлович – завідувач будівельно-реставраційного відділу Музею народної архітектури і побуту у Львові у номінації «Збереження музейного фонду» за збереження музейних надбань, проведення реставраційних робіт на об’єктах народної архітектури в Музеї народної архітектури і побуту у Львові.

Корнєєва Галина Вікторівна – завідувач музею Русалки Дністрової та Музеєю-садиби Маркіяна Шашкевича Львівської Національної Галереї Мистецтв імені Б.Г.Возницького у номінації «Збереження музейного фонду» за організацію музейного фонду видатного фотомайстра Володимира Ольхомяка.

Собуцька Любава Андріївна – завідувач відділу «Народне мистецтво» Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького у номінації «Популяризація фондових збірок» за організацію виставки «Народне мистецтво Яворівщини ХІХ-ХХІ ст.».

Авторська група проекту у складі:

Чмелик Роман Петрович, Інститут народознавства НАН України, заступник директора з наукової роботи;

Мазурик Зеновій Васильович, вільний експерт;

Горбань Ірина Павлівна – старший науковий співробітник Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАНУ у номінації «Міжнародна діяльність» за організацію Міжнародної наукової конференції «1914-2014. Від війни до імперій та діалогу культур (культурна спадщина: трактування, збереження, спільна відповідальність)» та виставку «СВОЄ/ЧУЖЕ: про що мовчать музейні пам'ятки».

Гелитович Марія Йосипівна – завідувач відділу давньоукраїнського мистецтва Національного музею у Львові імені А.Шептицького у номінації «Науково-видавнича діяльність» за створення альбому-каталогу «Українські ікони ХІІІ – початку ХУІ століть зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького».

Тимець Ігор Васильович – директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники у номінації «Розвиток музейного маркетингу» за організацію та проведення низки проектів та заходів, що презентують музейні збірки на новому якісному рівні.

Ткачук Ольга Богданівна – в.о. завідувача Художньо-меморіального музею Леопольда Левицького Національного музею у Львові імені А.Шептицького у номінації «Впровадження нових форм роботи, інноваційна діяльність музеїв» за проект «Графiчна майстерня Леопольда Левицького» в рамках програми «Promuseum»

Кирик Олександра Романівна – старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у номінації «Внесок музею у розвиток міста, популяризація історії та культури Львова» за популяризацію історії музичної культури Львова.

Гайдук Віра Іванівна – керівник музею «Світлиця хліба» Львівського навчально-виховного комплексу «Школа І ступеня - гімназія», заступник директора з навчально-виховної роботи у номінації «Розвиток музею навчального закладу» за активну діяльність з розвитку музею.