У Львові напередодні власного ювілею відкриється оновлена бібліотека для дітей

  • 29.09.2015, 16:18
  • Ярослав Альохін
Сьогодні, 29 вересня, урочисто відкриває свої двері для малих та дорослих львів’ян оновлена після капітального ремонту, який здійснено за кошти міського бюджету, бібліотека-філіал №11 Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Львова (вул. Городоцька, 73).

Мікс-бібліотека «На дві половини» – не тільки нова назва з нагоди 60-річного ювілею, а й створення нових підрозділів – «Компаньйон-простору» та «Контакт-території», які відображають нову концепцію сучасної бібліотеки для дітей.

Книжка розвиває і дає нові знання, нову інформацію, вона тренує. Комп’ютер - це статична річ, тому дай Бог, щоб ви заходили в бібліотеку не тільки для того, щоб підготуватись до написання твору і переписати з книжки якусь інформацію, щоб дійсно ви знаходили цікаві книжки для читання. Ми в цьому році хочемо суттєво оновити наші бібліотеки і тому додатково до тих коштів, що в нас є, передбачили ще 500 тис. грн., щоб закупити в бібліотеки нові надсучасні книжки, можливо і ті, які в цьому році були на Форумі видавців.

Зараз завдання наших бібліотекарів і управління культури, щоб вони спрацювали дуже швидко, щоб завтра ми це питання поставили на сесії.

Андрій Садовий, міський голова Львова

Також мер подарував у колекцію бібліотеки копію «Букваря» Івана Федорова.

Зараз дуже модно створювати креативні квартали – місця, де люди не просто живуть - місця, де люди творять, читають і вигадують щось неймовірне, і насправді часто нам здається, що це якийсь закордонний досвід, якого ми не маємо, але якщо озирнутись навколо, побачимо, що ми маємо вже на старті дуже гарний креативний квартал. Навпроти є театр Лесі Українки, який стоїть на початку дуже цікавого проекту, там буде не тільки театр, там буде багато різних культурних проектів, де ви будете мати доступ до цього і театр буде відкритим домом. Маємо навпроти школу і звичайно, що лідером в цьому кварталі може бути тільки бібліотека, адже ви маєте зараз більше можливостей та досвіду.

Ірина Магдиш, начальник управління культури ЛМР

Комфортне середовище, інноваційні послуги, креативні проекти – все це можуть побачити та відчути мешканці Городоцької та прилеглих вулиць.

Бібліотека стане майданчиком для комунікації членів місцевої громади різного віку: малечі можна відвідати «літературний сніданок», батькам – зустрітись з фахівцями різного профілю в бібліотечній агенції «Родинна бібліопоміч». Діти та підлітки також зможуть втілити свої творчі фантазії у студії «Зернятко» та гуртку «Умійки-розумійки», громадські активісти – запропонувати, обговорити та втілити ідеї й пропозиції щодо розвитку бібліотеки.

Центр вільного доступу до Інтернету розширює спектр послуг: вільний безкоштовний доступ до інформаційних сервісів Інтернету, навчання основам комп'ютерної грамотності, скайп-спілкування, online-реєстрація Українського центру оцінювання якості освіти для участі в ЗНО; тренування зі складання тестів ЗНО в електронному режимі та інші.

Нова бібліотека презентує новий культурно-освітній проект для підлітків «Городоцька. Урбаністичні обриси». Разом з потужним партнером – Центром міської історії Центрально-Східної Європи будуть організовані майстер-класи, зустрічі-інтерв’ю, екскурс-тури та школа-майстерня «Городоцька. Крок за кроком».

В програмі «Дня приємних несподіванок» – святковий літературний сніданок, Street-панорама «Крізь час», флеш-променад «Вас запрошує мікс-бібліотека «На дві половини» та зустріч з громадою мікрорайону «За чаюванням».