Майстерня простору РаДіти відкриє виставку художніх робіт дітей, які зазнали впливу війни, «Тіла. Інтимний простір дитини»

  • 26.10.2015, 11:14
  • 642
  • Марта Більська
У суботу, 31 жовтня, о 16:00 год. в приміщенні Музею Ідей (вул. Валова, 18а) відбудеться відкриття виставки художніх робіт дітей, які зазнали впливу війни, «Тіла. Інтимний простір дитини». У середу, 28 жовтня, о 12:00 год. у Малій сесійній залі Львівської міської ради відбудеться прес-конференція про виставку художніх робіт дітей, що зазнали впливу війни, «Тіла. Інтимний простір дитини».

Впродовж двох місяців (липня-серпня 2015 року) діти з сімей військовослужбовців з різних куточків України займались в арт-терапевтичній майстерні простору РаДіти. Ідеєю майстерні була спроба доступитися до емоцій дітей, дати їм змогу наповнити контури власних тіл, обмальованих на великих аркушах паперу, не лише кольорами і фарбами, а й власними безпосередніми чуттєвими змістами.

Передусім, це була конфронтація із собою, побаченим «зі сторони». Конфронтація з тілом і переживаннями у процесі їхнього розвитку і трансформацій. Але ж ми знаємо, що тілесне з його швидкоплинними і надто вразливими емоціями та думками – невичерпне, загадкове, особливо у дитинстві. Це джерело для пізнання власної душі, часто відкритої та безпорадної, не готової до болю і пластичної у терпінні водночас. Через Тіло – до Душі: так би ми хотіли окреслити нашу роботу з безмежно цікавими дітьми, які у своєму ще незрілому віці зазнали справжнього екзистенційного випробування.

розповідають організатори

Простір РаДіти був створений з ініціативи психотерапевтів та активістів, з метою реабілітації та відпочинку дітей, що зазнали негативного впливу війни на Сході. Протягом липня-серпня 2015 року він діяв у бойківському селі Недільня, що на Прикарпатті (Старосамбірський район Львівської області). Завдяки матеріальній підтримці благодійного фонду та меценатів, його змогли відвідати понад 100 дітей. У просторі особливу увагу надавалось тісній інтеграції дитини з природою, залучення її до мистецтва та творчості, прищеплення здорового способу життя та патріотизму, а також впроваджувались найсучасніші психотерапевтичні та педагогічні практики. До спілкування з дітьми було залучено цілу когорту інтелектуалів, музикантів, художників, природознавців, мандрівників та багато інших цікавих осіб. Окрім того, тут дбайливо формувалась атмосфера безпеки, взаємоповаги та довіри, запроваджувались нові підходи в спілкуванні дорослого з дитиною.

Контакти: Микола Винницький, (096) 8571456, Марія Лазебник, (097) 9747831; 2015.radity@gmail.com, сторінка facebook: Простір РаДіти.