«Представникам шоу-бізнесу, які виступають в Росії чи на окупованій українській території, заборонили виступати у Львові», - М. Мороз

  • 27.04.2016, 16:58
  • 971
  • Уляна Шпуляр
У четвер, 21 квітня, на сесії Львівської міської ради депутати проголосували ухвалу про заборону проведення концертів та інших розважальних заходів на території м. Львова представникам українського й іноземного шоу-бізнесу, котрі під час де-факто російсько-української війни підтримують агресію Російської Федерації і пропагують сепаратизм в Україні.

«Як ви знаєте, під час голосування були певні дискусії, тому що була перша редакція ухвали, яку готували представники депутатського корпусу. До цієї ухвали мали певні застереження  і управління культури, і депутатські профільні комісії, і інші депутати. Застереження носило, радше, редакційний характер, в першу чергу, тому що цей перший проект ухвали був досить неоднозначним. Він передбачав таку річ, як бізнесова діяльність, як виступи в телевізійних передачах і, фактично, тоді під дією заборони могли попасти багато, в тому числі, українських виконавців, які є патріотичними виконавцями, які підтримують АТО, яких ми всі знаємо і любимо.

Тоді були зауваження управління культури на предмет того, що необхідно текст ухвали зробити більш диференційованим. Був формат певної робочої групи, яка випрацювала і, фактично, кінцева ухвала, яку проголосували депутати, яку підписав міський голова. Вона має певну диференціацію, тобто є три чітких пункти, які кажуть, які саме представники, виконавці потрапляють під дію заборони. Тут є, однозначно, усі виконавці, які відкрито підтримують агресію Російської Федерації, які пропагують сепаратизм, тут є ті виконавці, які проводять свої заходи, концерт на території, так званих, ДНР і ЛНР, а також тут є ті українські виконавці, які проводять концерти на території Російської Федерації і при цьому не підтримують проведення АТО.

Таким чином ця ухвала дозволяє нам приймати, наприклад, зірок світової музики, які, так сталося, що мали виступи в Москві, або, наприклад, відкриває наші сцени для виступу російських опозиційних діячів культури», - зазначив Михайло Мороз, в.о. начальника управління культури ЛМР.

документ