У Львові пройде Міжнародний Фестиваль українського танцю та культури

  • 14.06.2016, 11:54
  • Уляна Шпуляр
Українці з цілого світу зустрінуться в танці, щоб відсвяткувати 25-ту річницю української Незалежності.

Цьогоріч влітку Львів гостинно прийме унікальний фестиваль – International Ukrainian Dance & Culture Festival (1-ий Міжнародний Фестиваль українського танцю та культури).

Колективи українського танцю та пісні зустрінуться на одній сцені, щоби відсвяткувати важливі дати в українській історії – 25 років Незалежності України та 125 років від початку українського еміграційного руху.

Мета фестивалю – презентація українського танцю, музики й пісні з усіх куточків світу, де проживають українці.

Впродовж багатьох років, українська діаспора з цілого світу докладала чимало зусиль й коштів для посильної допомоги Україні у найскрутніший час її боротьби за справжню Незалежність.

Для багатьох представників української діаспори саме українська культура, а зокрема танець та пісня, є тими універсальними засобами єднання різних поколінь, а також національної ідентифікації.

«Зважаючи на великий ентузіазм та бажання колективів регулярно приїжджати в Україну, як заради виступів та навчальних семінарів, так і задля відвідання різних міст, є надія, що Фестиваль стане щорічною подією та приєднається до багатої «Фестивальної родини» Львова», - зазначають організатори.

Фестиваль буде проходити у Львові 15-18 липня 2016 року.

У програмі Фестивалю заплановано:

16 липня: 

17:00-19:00 – виступ учасників Фестивалю на сцені на пл. Ринок;

17 липня: 

11:30-13:00 – урочисте покладання квітів біля пам’ятника Тарасу Шевченко та героям Майдану та АТО на відзначення 25-ої річниці Незалежності України та 125-ої річниці еміграції українців за кордон (зокрема до Канади, США, Австралії);

16:00-19:00 – конкурсна програма Фестивалю, виступи учасників на сцені у Шевченківському Гаю;

19:00-21:00 – спільний концерт гуртів «Бурдон» (Львів, Україна) та «Tyt I Tam» (Саскатун, Канада) на сцені на пл. Ринок;

18 липня: 

19:00-21:30 – гала-концерт Фестивалю в театрі ім. Марії Заньковецької.

В рамках Фестивалю також заплановано ряд майстер-класів з українського танцю та співу для колективів-учасників.

Учасники Фестивалю – колективи українського танцю: Вітер (Едмонтон, Канада), Атабаска (Атабаска, Канада), Поділля (Манчестер, Велика Британія), Брати Козаки (Мельбурн, Австралія), Славутич (Кременчук, Україна).

Приймає – Ансамбль Юність (Львів, Україна).

Фестиваль організовують: компанія «Чудо-Тур» (Львів, Україна), спільнота Ukrainian Dance World, компанія Cobblestone Freeway Tours (Едмонтон, Канада), NadiyaArtAgency (Едмонтон, Канада) та Заслужений ансамбль танцю України «Юність» (Львів, Україна).