150 000 гостей відвідали 10 ювілейний Lviv Coffee Festival

  • 26.09.2016, 18:03
  • 767
  • Уляна Шпуляр
З 22 до 25 вересня у Львові зібрались кавомани з усієї України – в місті відбувся 10 ювілейний фестиваль Lviv Coffee Festival. В ці дні, за даними Львівської міської ради, були заброньовані майже всі готельні номери. Загалом за 4 дні фестиваль відвідали близько 150 000 львів’ян та гостей міста, - повідомляють організатори свята.

Щороку у рамках Lviv Coffee Festival обирають Найкращу кав’ярню міста. Важливими є кава, люди, атмосфера, прийняття, те, що робить кав’ярню особливою. Команда кожної з кав’ярень гордо презентує все те, чим пишається. Бути найкращою кав’ярнею у місті, де люблять та живуть кавою - це честь та виклик. У 2016 році за звання «Найкраща кав’ярня 2016 року» змагалися: «Домініканес», Джезва і Мангал «Бахчисарай», Black Honey, ресторація «Атляс», кав’ярня «Штука», кав’ярня-музей «Фіксаж», Світ кави на Ринку, кондитерська «Лігумінка» та Rocket espresso.

За підсумками трьох типів голосування – на сайті, на fb-сторінці фестивалю, бюлетенями - Найкращою кав’ярнею 2016 року стала кав’ярня «Вірменка». Таємний експерт, яким цього року була Софія Якубова, віддав свій голос кав’ярні Світ кави на Ринку.

Також у рамках LVIV COFFEE FESTIVAL  вдруге відбулася серія чемпіонатів Kulchytsky Coffee Cup. Понад сто баріста з усієї України змагалися у своїй майстерності. Першим відбувся чемпіонат «Grind&Brew Ukraine» (чемпіонат з помелу кави). Перемогу у ньому здобула киянка Олена Хмелик. Чемпіоном з альтернативного каптестингу (чемпіонат з «кавової пам’яті») став баріста з Молдови Макрій Діоніс. А от у чемпіонаті баріста перемогу здобув львів’янин, власник KREDENS CAFE, Арсен Шлапак.

У рамках заходу відбулась КаваEXPO – презентація обладнання та аксесуарів для тих, хто хоче відкрити кав’ярню, а також – майстер-класи та дискусії. Учасниками цьогорічної виставки стали Топер Україна, компанія «Технолог», ТМ «Світ Кави», Best friend of barista, 25 Coffee Roasters, Barista Box, NUARE.

«Ми 10 років йшли до того, аби сьогодні стверджувати, що  у Львові відбувся наймасштабніший кавовий фестиваль Європи - Lviv Coffee Festival», - зазначив директор фестивалю Андрій Сидор.

Вперше у рамках Lviv Coffee Festival відбувся І міський день еклерів. Неймовірно смачні, з найрізноманітнішими начинками – організатори влаштувати справжній еклерний рай на площі Музейній. 24 вересня було презентовано піраміду з еклерів, якими потім пригостили усіх охочих. 25 вересня відбувся конкурс на найкращий еклер Львова – до участі були запрошені творчі кулінари, які продемонструвати свої вміння. На конкурсі були представлені еклери з манго, шоколадом, малиною, лимонним кремом, а також з буряковим мусом. Перемогу у конкурсі здобула львів’янка Наталя Ареф’єва, яка отримала  у подарунок професійний блендер та книгу рецептів «Biscotti and chefs».

Традиційно в рамках Lviv Coffee Festival відбулася й Кавова ВелоМИЛЯ. Незважаючи на дощовий прогноз синоптиків, 24 вересня, природа змінила свої плани. Десятки веломанів зустрілись на пл. Музейній і вирушили містом та разом випили фестивальної кави на Lviv Coffee Festival.

Організатор: компанія «ДікАрт». Сайт Свята: www.coffeefest.lviv.