Музей народної архітектури і побуту у Львові ім. Кл. Шептицького зустрічав українську діаспору

У Музеї народної архітектури та побуту ім. Кл. Шептицького відбулася акція «Українці разом – майбутнє за нами!» у рамках святкування півстолітнього ювілею Світового Конгресу Українців. У дійстві, яке відбувалося у Саду світового українства, закладеному ще 9 років тому, взяли участь представники української діаспори з різних куточків світу.

Учасники урочисто пов’язали на центральному дереві яблуневого саду стрічки із символікою країн, які входять до СКУ, що продемонструвало глибоку пам'ять про своє коріння і силу духовного єднання усього багатомільйонного українства задля успішного буття України.

«Для нас – це глибока символіка. Коріння цього саду - символ духовного закорінення кожного українця, який живе за межами України. Дерево укоренилося, розвинулося, вже є невелика крона і перші плоди - і це для нас є теж дуже символічно, бо врожаї Світового Конгресу Українців, української діаспори є надзвичайно багатими. Духовний вимір тих врожаїв є безмежним і неоціненним», - зазначила Ірина Ключковська, директор МІОКу.

Директор Музею, Роман Назаровець, привітав учасників Конгресу і наголосив, що яблуневий сад тепер є родзинкою львівського скансена – улюбленого місця відпочинку львів’ян і гостей міста, а посаджені дерева будуть рости, розвиватися і з ними міцнітиме держава Україна.

Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій висловив свої враження про таку акцію: «Сад є дійсно родзинкою не тільки для Музею, але й для нас. Це показує те, що українська діаспора є складовою частиною українського народу. Ми тут почуваємося, як в себе в хаті. І в тому саді ще треба посадити ще 13 дерев, оскільки мережа конгресу поширюється і вже є 53 країни, де організації є членами Світового конгресу українців або співпрацюють з ними».

Опісля символічного чину учасники ювілейного заходу із задоволенням фотографувалися біля дерев, позначених табличками із назвами країн, де вони проживають, куштували яблука і насолоджувалися грою оркестру народних інструментів «Первоцвіт» Народного дому «Просвіти» НУ «Львівська політехніка».