Мер Львова на Форумі видавців придбав книжки в домашню бібліотеку

У Львові стартував 24 Форум видавців. Найбільший книжковий і літературний захід Центрально-Східної Європи триватиме до 17 вересня у львівському Палаці Мистецтв та у понад 40 локаціях міста. Міський голова Львова Андрій Садовий взяв участь у відкритті заходу, після чого ознайомився з представленою на Форумі літературою, поспілкувався з письменниками та книговидавцями, а також придбав книжки у свою домашню бібліотеку.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Серед різножанрових видань, які міський голова Львова придбав на Форумі та які йому подарували, є такі: Богдан Волошин «Політ золотої мушки»; Оксана Кісь «Українки в ГУЛАГУ: вижити значить перемогти»; Михайло Бачинський «Пережите й передумане»; Грирогій Тютюнник «Вир»; Оксана Забужко «Казка про калинову сопілку»; Галина Вдовиченко «П’ю серцем кожну днину»; Андрій Любка «Саудаде»; «Тарас Шевченко і Полтавщина» (авт.-уклад. А. Білоусько); Сергій Лойко «Рейс»; Вацлав Гавел «Промови та есеї»; Тетяна Кара-Васильєва «Історія української вишивки»;  Володимир Овчінніков «Історія книги (становлення сучасного книго-друкарського мистецтва»; Антін Мухарський «Національна ідея модерної України»,  Валентина Хамайко «Солодка неділя», мистецький альбом «Таїна Пінзеля». Також – Любов Відута «У царстві лева»; Ґжеґож  Касдепке «Бог чи тон або гарні манери для дітей»; Ейтан Борітцер «Що таке Бог» та «Що таке любов»; «Сорока білбока».

Зазначимо, що під час відкриття Форуму видавців мер запропонував в наступному році передбачити 20 премій для молодих письменників у розмірі по 25 тис грн.

Нагадаємо, цього року на всі заходи ГО «Форум видавців» з бюджету міста Львова було виділено майже 490 тис грн, а на сам 24 Форум видавців було виділено 190 тис грн.

У цьогорічному Форумі видавців беруть участь 168 видавництв, які видали кілька тисяч назв нових книжок спеціально до Форуму. Вони привезуть понад 100 тон книжок. Лише на конкурс «Найкраща книжка Форуму-2017» надійшло 447 видань від 90 видавництв. Також змінилась і формула конкурсу: тепер 3 окремі журі обирають книжки у Харкові, Києві та Львові, незалежно одне від одного.

У програмі Форуму – 890 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, та 14 тематичних кластерів і 10 спецпроектів.

За 4 дні можна буде відвідати близько 1000 культурних та освітніх заходів. Фокусною темою цьогорічного Форуму є «Точка творення».

Президент Форуму видавців Олександра Коваль зазначила, що Форум відбувається з 1994 року і з кожним роком стає все кращим.

Форум видавців у Львові – це:

  • 24-ий Національний книжковий ярмарок
  • 12-ий Міжнародний літературний фестиваль
  • 23-ій Конкурс і церемонія вручення премії «Найкраща книга Форуму»
  • 8-ий Всеукраїнський бібліотечний форум
  • 6-а Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання».

Програма тут: http://bookforum.ua/events/

відео: Андрій Андрух