«24 Форум видавців знайомить нас з Великими людьми», - А. Москаленко

Сьогодні в рамках 24 Форуму видавців у Палаці Мистецтв відбулась презентація книжки Володимира Горбуліна «Хроніки передбачень. 2006-2017». Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко подякував автору за працю.

«Велика подяка автору за цікаву книжку, за гостре відчуття тих подій, якими останні роки жила і живе Україна. Звичайно, без Форуму видавців більшість мешканців не мали би змоги дізнатись про нові книжки і в живу поспілкуватись з автором. 24 Форум видавців знайомить нас з Великими людьми», - зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Нагадаємо, міський голова Львова Андрій Садовий цього року під час відкриття 24 Форуму видавців озвучив ініціативу, що місто готове наступного року прийняти Програму підтримки молодих письменників і передбачити 20 премій по 25 тис грн кращим письменникам, яких оберуть на конкурсній основі.

24 Форум видавців у Львові, найбільший книжковий і літературний захід Центрально-Східної Європи, триває до 17 вересня у львівському Палаці Мистецтв.

У цьогорічному Форумі видавців беруть участь 168 видавництв, які видали кілька тисяч назв нових книжок спеціально до Форуму. Вони привезли понад 100 тон книжок. У програмі Форуму 890 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, та 14 тематичних кластерів і 10 спецпроектів. За 4 дні - близько 1000 культурних та освітніх заходів. Фокусною темою цьогорічного Форуму є «Точка творення».

Президент Форуму видавців Олександра Коваль зазначила, що Форум відбувається з 1994 року і з кожним роком стає все кращим.

Форум видавців у Львові – це:

  • 24-ий Національний книжковий ярмарок
  • 12-ий Міжнародний літературний фестиваль
  • 23-ій Конкурс і церемонія вручення премії «Найкраща книга Форуму»
  • 8-ий Всеукраїнський бібліотечний форум
  • 6-а Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання».

Цього року на усі заходи ГО «Форум видавців» з бюджету міста Львова було виділено майже 490 тис грн, а на сам 24 Форум видавців було виділено 190 тис грн.

Програма тут: http://bookforum.ua/events/

Довідка

Володимир Горбулін «Хроніка передбачень: 2006 – 2017», видавництво «Фоліо», 2017 рік.

«Хроніки передбачень» є збіркою новел, які створювались понад десятиріччя. І тому їх сукупна цінність значно вища, ніж кожної окремо. Зібрані разом, вони нагадують «віртуальну екскурсію» у другу половину історичного періоду незалежності України і водночас надають унікальну можливість наживо доторкнутись до майбутнього. Кожна окрема новела вже публікувалася. Автор обережно попереджав про загрози, про «братів-ворогів», врешті-решт про війну. Кожен, хто зумів почути автора, був убезпечений, бо наперед поінформований. Але чи всі почули? Чи всі, хто почув, повірили? Чи всі, хто повірив, запобігли небезпеці? Чи таким неспростовним є твердження про відсутність пророків у своїй країні? З точністю, притаманною доктору технічних наук, автор конструює архітектоніку найновітнішої історії світу і водночас з високою журналістською майстерністю проводить цікаві історичні паралелі, створюючи дизайн майбуття. Для тих, хто звик до беззаперечної логіки, когнітивні конструкти Володимира Горбуліна стануть бездоганним «геополітичним кресленням». Ті, хто більше звик довіряти почуттям, матимуть змогу відчути емоційне сприйняття гібридного світу «від Горбуліна». Для декого автор книги буде однодумцем, для інших — палким опонентом. Втім «Хроніки передбачень» є запрошенням не лише до інтелектуального дискусійного клубу, але перед усім — до співучасті у творенні майбутнього світоустрою.