З п’ятниці до неділі проходитимуть «Дні Хорватії у Львові»

Уже четвертий рік хорвати привозять до Львова частинку своєї культури, історії, традицій. З п’ятниці до неділі у Львові проходитимуть Дні Хорватії. Цього року у фестивалі візьмуть участь близько 50 учасників.

фото: Романа Куць
Фото: Романа Куць
Фото: Романа Куць

«Слоган нашого міста – «Львів відкритий для світу». Приємно, що ту традицію продовжуємо розвивати і підтримувати, адже уже четвертий рік поспіль у нас будуть відбуватися, завдяки ГО «Біла Хорватія», завдяки підтримці хорватської сторони, «Дні Хорватії у Львові». Це чудова нагода поділитися з нами своєю культурою, своїми традиціями, своїми емоціями. Для нас це важливо, тому що ми віримо, що в цей час учасники також відкривають наше місто для себе, відкривають нашу Україну.

Цей фестиваль вже є традиційним. Вперше він відбувається восени. Запрошуємо львів’ян на усі заходи, які будуть відбуватися протягом суботи-неділі. Адже, це і виступи хорватських колективів, і музика, танці, співи, неповторна хорватська кухня.

Наше місто в ці дні порине у хорватську культуру, і сподіваємося, що цей фестиваль стане поштовхом для створення нових проектів», – зазначила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

«Я дуже радий, що перебуваю у вашому місті. Хочу вам сказати про те, що до міста Новаля приїжджають туристи з 80-ти країн світу, а мешканців у Новалі лише 3 тис. 600 осіб. Але, коли настає туристичний сезон, то кожного дня можна нарахувати 50 тис. людей», - додав Мар'ян Шуліч, заступник мера міста Новаля.

У програмі фестивалю, який розпочнеться у п’ятницю о 17.00 год., в Італійському дворику, будуть виступи хорватських колективів, зокрема етногурту «Branimir» з Бенковця та «Tovareća mužika» з містечка Салі, фотовиставка з надзвичайно мальовничого острова Дугі. Отож, поціновувачі живопису зможуть відвідати виставку хорватської художниці Наді Зоре, що відкриється в суботу о 16.00 год. в галереї «Примус». Усіх охочих скуштувати традиційну хорватську їжу запрошують до Музею ідей, де впродовж двох днів хорватські кухарі готуватимуть смачні страви. До цьогорічного фестивалю вже за традицією долучиться і народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» ЛНУ ім. І. Франка.

Крім культурних подій фестивалю, відбудеться ще два заходи: «Бізнес форум», на якому хорватські підприємці поділяться своїм досвідом у розвитку малого та середнього підприємництва, а також заплановано спортивну подію – товариський матч між командами ЛНУ ім. Ів. Франка та гурту «Tovareća mužika».

Почесним гостем фестивалю буде Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Хорватії в Україні Томіслав Відошевіч.

Партнери фестивалю: Львівський історичний музей, Музей ідей, Львівська міська рада, місто Новаля, туристична агенція Дугі Оток, Задарська жупанія, Винарня Шкауль.

Організатор: ГО «Біла Хорватія», конт. тел. 067 915 59 76 bilakhorvatiya@gmail.com

Програма заходів

29 вересня (п’ятниця)

17.00 Урочисте відкриття фестивалю. Італійський дворик, пл. Ринок 6

Виступ етногурту «Branimir» та «Tovareća mužika», народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» ЛНУ ім. І. Франка.

Відкриття фотовиставки з Дугого Отока.

30 вересня (субота)

12.00- 20.00 Приготування страв традиційної хорватської кухні, дегустації, ярмарок хорватських продуктів. Музей ідей (вул. Валова 18А)

18.00  Концерт етногурту «Branimir» (HR) Музей ідей (вул. Валова 18А)

12.00  Бізнес Форум. Італійський дворик, пл. Ринок 6.

16.00 Відкриття виставки живопису Наді Зоре (HR), галерея «Примус» вул. Л.Українки 16/5 (вхід з вул. Вірменської 13)

17.00  Хода гурту «Tovareća mužika» (HR) центром міста

1 жовтня (неділя)

12.00- 20.00  приготування страв під пекою, хорватська музика, виступи хорватських та українських музичних колективів,  ярмарок хорватських продуктів. Музей ідей (вул. Валова 18А) 

15.00 товариський матч команди ЛНУ ім. І.Франка та гурту «Tovareća mužika»,  спорткомплекс ЛНУ ім І. Франка (вул. Черемшини 31).