Ольга Муха отримала подяку від міського голови Львова за вагомий внесок у проведені ПЕН-конгресу у Львові

Сьогодні, під час апаратної наради, міський голова Львова Андрій Садовий вручив подяку Ользі Мусі за велику працю у проведенні ПЕН-конгресу у Львові.

«Всі ви знаєте, що Львів, як культурна столиця, має дуже багато доброго. Ми провели ПЕН-конгрес, це, коли найвідоміші представники письменників, поетів були присутні у Львові. Це перший раз за роки Незалежності Україна, зокрема Львів приймав ПЕН-клуб. Львів – є містом літератури і цьому всьому є покладена велика праця конкретних людей. Зокрема є велика праця Ольги Мухи, яка дуже багато всього зробила і я хочу вручити подяку. Література і мистецтво – то святе»,- зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, 17-24 вересня у Львові відбувався 83-й Конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. На декілька днів культурна столиця України стала світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій. Тема 83-го Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу у Львові –  «Відстоювання правди у добу пропаганди».

Близько 230 лідерів думок, видатних письменників, поетів, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів із 101 країни світу говорили чотирма мовами про літературу, творчість та свободу слова. Під слоганом 83-го Конгресу ПЕН «Коли правда стає істиною» відбулося засідання делегатів Міжнародного ПЕН-клубу та низка відкритих подій, панельних дискусій, літературних читань, презентацій і зустрічей.

Серед зіркових гостей 83-го Конгресу ПЕН нобелівські лауреати Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), неодноразовий нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), сучасні українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 найяскравіших літераторів із усього світу.

Довідка

ПЕН-клуб (International PEN) є вагомою міжнародною неурядовою організацією, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів від 1921 року. Його назва утворена від англійського слова «pen» – ручка, що є водночас абревіатурою слів Poets, Playwrights, Essayists and Novelists – «поети, драматурги, есеїсти, романісти». Також до ПЕН-клубу входять журналісти, історики, видавці, загалом понад 25 000 членів із усього світу. ПЕН-клуб перебуває у формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. Це одна із найстаріших організацій, яка бореться за права людини й одна з перших міжнародних письменницьких організацій. Свого часу до ПЕН-клубу належали Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уелс, а очолювали його Джон Голсуорсі, Генріх Белль, Маріо Варгас Льйоса.

Президентами Українського ПЕН-центру були поет Микола Вінграновський, правозахисник і публіцист Євген Сверстюк, філософ і релігієзнавець Мирослав Маринович. Нині організацію очолює Микола Рябчук – публіцист, письменник і науковець.