Мер Львова привітав ГО «Союз Українок» з нагоди 100-річчя та вручив нагороди

Сьогодні відбулась урочиста академія «Жіноцтво української землі» з нагоди 100-річчя започаткування Союзу Українок. Учасників заходу привітав міський голова Львова і вручив нагороди від імені громади міста.

Відтак, за багатопланову просвітницьку, благодійну та громадсько-політичну роботу та з нагоди святкування 100-річчя з дня заснування Союзу Українок подяками нагороджено: Оксана Мацегора – керівник проекту благодійних духовних програм; Марія Фуртак – голова осередку «Онкодиспансер» ЛМГО «Союз Українок», Представник в Україні від Союзу Українок Америки у справах гуманітарної допомоги і суспільної опіки.

Ювілейними монетами імені Короля Данила Галицького нагороджено: Галину Андрушкевич-Ардан – заступницю голови ЛМГО «Союз Українок», технічного редактора газети «Посестра»; Віру Білевич – голову секретаріату ЛМГО «Союз Українок».

Для проведення заходу управління культури виділило 44 900 грн.

Довідка

«Союз українок» - найбільша жіноча організація, перейменована (1917) з «Жіночої громади», з осідком у Львові. Діяла до 1938 року. У 1991році  була утворена ВГО «Союз Українок» із місцем знаходження у Києві. Метою «Союзу українок» була активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо. «Союз українок» своєю працею виховав новий тип української громадянки, а тим самим зміцнив і поглибив українську свідомість й український стан посідання. 1938 року польська влада заборонила на кілька місяців «Союз українок»; його працю продовжувала «Дружина княгині Ольги», що мала безпосередні політичні завдання. У 1991 році була утворена Всеукраїнська жіноча громадсько-просвітницька організація «Союз Українок» із місцем знаходження у Києві.