У «Розумному мікрорайоні – Наукова» відкрили медіатеку

  • 07.02.2018, 16:25
  • Марія Лелека
Сучасних та модерних бібліотек у Львові більшає. Одну з бібліотек міста перетворили на медіатеку, обладнавши найновітнішою технікою – тепер тут BigTab, ноутбуки, проектор тощо. Сьогодні оновлену Бібліотеку-філію № 19 ЦБС для дітей та юнацтва на вул. Симоненка, 10 офіційно відкрили. Це є багатофункціональний культурний осередок, який об’єднує навколо себе громаду району, тому він отримав основну увагу як фінансову, так і інноваційну.

«Ця бібліотека знаходиться на території «Розумного району». Це програма, яка передбачає впровадження інноваційних технологій у різних установах, закладах культури, освіти, що знаходяться  на території району. В бібліотеці маємо впровадження таких  технологій, як використання  сучасної інтерактивної дошки, розроблена спеціальна інтерактивна карта міста. Ми працюємо над тим, аби бібліотека - це не було  таке книгосховище, а це був інтерактивний, креативний  простір, відкритий для дітей та дорослих. Де не тільки метою приходу було би взяти книжку, а взяти участь в майстер-класі, у воркшопі, прийти відвідати лекцію. В дитячих бібліотеках  часто батьки можуть залишити дітей, бо в нас є або ранкові сніданки, де завідувачі бібліотек бавляться з дітьми, або бібліоняні. Наша бібліотека є закладом неформальної освіти, де спілкуються не тільки через книгу, а є живе спілкування.

Тут було закуплено техніку сучасну і наразі в єдиній бібліотеці буде знаходитися ця велика дошка Bigtab, де розроблена спеціальне програмне забезпечення з інтерактивною картою міста. Таким чином дітки зможуть ознайомитися з історією пам'яток архітектури, але в подальшому планується розширення цієї інформації. Такі сучасні технології нам дозволяють не тільки пробудити інтерес дитини, яка приходить сюди, а й зосередити її увагу.

Закупили багатофункціональний пристрій, комп'ютер, ноутбук, інтерактивну дошку й дошку з програмним забезпеченням за близько 250 тис грн.

В наших бібліотеках ми, коли проводимо ремонт, або коли формуємо концепцію, то вона передбачає чіткий поділ зон. Окремо є читальний зал з сучасною технікою, з ноутбуками, з комп’ютерами, де займаються доросліші діти, або під наглядом і є зона проведення майстер-класів, спілкування дітей, яка не передбачає наявність техніки. Нам важливо створювати не лише гарні стіни, комфортні умови, а й щоб бібліотека сприймалася місцем, де можна обмінятися досвідом, зародитися новим ідеям», - зазначила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

Для бібліотеки було закуплено комп’ютерну техніку, а саме: інтерактивна дошка, проектор, 2 комп’ютери, ноутбук, багатофункціональний пристрій. Встановлено 55-дюймову тач-панель (виробник Bigtab Touch Panels), для котрої спеціально розроблено та встановлено нове програмне забезпечення «Інтерактивна карта міста Львів», з допомогою якого відвідувачі бібліотеки отримали можливість вивчати історію пам’яток архітектури, рослин, парків, пагорбів та річок, що знаходяться у місті. Завдяки  роздільній здатності екрану 4к з’явилась можливість перегляду зйомок наукового характеру (Nasa, National geografic, Discovery) в якості максимально наближеній до реальності.

Такий підхід створив умови для утворення ефективних мережевих зв’язків між різними культурними та освітніми осередками в районі, що сприяє комунікації та розвитку громади.

Як повідомляють у міському управлінні ІТ, це єдиний об’єкт «Розумного району» для якого спеціально розроблено програмне забезпечення.

«Це єдина на сьогоднішній день  медіатека, для якої було розроблено спеціальне програмне забезпечення, тобто це не був готовий проект - це напрацювання управління ІТ,   навчально-методичного центру освіти і підрядника, з яким ми домовилися і який створював цю програму – це інтерактивна карта міста Львова, з допомогою якої діти не виходячи з цієї бібліотеки  мають можливість пройтися містом. Тобто, натискаючи на певний об'єкт, в нас відкривається велика  довідка – це фотографія, коротка інформація, якась цікавинка про той  об'єкт. Наприклад, про Ратушу можна розповісти багато історій, але ми намагалися вибрати «серце» всієї інформації, яка знаходиться у відкритому доступі.

Тут закупили ще комп’ютери, ноутбук, ще окремо докупили інтерактивну дошку, тому що велика touch-панель - це фактично великий комп'ютер, він на Windows, тобто його можна використовувати у різних способах, а інтерактивна дошка – це окремий інструмент, який підходить для різних презентацій, фільмів. Тут дуже багато дітей постійно, відповідно цю бібліотеку потрібно було розділити на декілька зон. Тому в одній зоні ми дали інтерактивну дошку, а в іншій ми поставили touch-панель, на якій вони можуть вчитися», - додала Соломія Гуменюк, представник управління ІТ.

Сума облаштування інтерактивного залу у Бібліотеці-філії № 19 ЦБС для дітей (техніка) – 242 тис грн.

«Розумний мікрорайон – Наукова» – це тестовий майданчик, де впроваджено смарт-технології та інноваційні підходи в різних галузях, а саме: освіта (7 шкіл, 5 садочків та 2 позашкілля) та культура. У 2016 році шляхом інтернет-голосування обрали територію  «Розумного мікрорайону»: частина вулиць Кульпарківської, Володимира Великого (вул.Симоненка), Наукової (вул.Ів.Пулюя, Трускавецької), Княгині Ольги. 

Нагадаємо, загалом у Львові є 40 бібліотек, з них: 23 – дорослі та 17 – дитячих. Наприкінці лютого буде відкрита медіатека в Рясне.

З бюджету розвитку на галузь культури загалом на 2018 рік передбачено 35,5 млн грн.

По бібліотеках зокрема:

  • закупівля книг – 760 тис грн
  • комп’ютери та меблі – 500 тис грн
  • періодика – 100 тис грн
  • на ремонти – 8 млн 610 тис грн.

відео: Андрій Андрух