Екскурсії, майстер-класи та ексклюзивні експозиції: яким цьогоріч буде Міжнародний день музеїв у Львові

  • 10.05.2023, 09:40
  • Пресслужба ЛМР
Щороку 18 травня світ відзначає Міжнародний день музеїв. Понад сорок років цю традицію і ініціативу Міжнародної ради музеїв ICOM підтримує близько півтори сотні країн. Україна не є винятком, тож з цієї нагоди 33 музеї Львова та Львівщини розробили спеціальну програму чотирьох днів, яка охопить 18-21 травня.

«Цьогорічною темою Міжнародного дня музеїв ICOM запропонувала підкреслити роль музеїв у добробуті і сталому розвитку суспільства. Йдеться про те, що музеї можуть сприяти позитивним змінам у суспільстві – подоланні соціальної ізоляції, покращенні психічного здоров’я, сприянні інклюзивності і підтримці кліматичних заходів.

Для України зараз складно говорити про сталий розвиток і добробут в умовах війни. Але ми порадились з музеями і вирішили зробити акцент на важливості відвідування музеїв для емоційного відновлення і збереження психологічної стійкості, для зменшення соціальних бар’єрів і покращення інклюзивності, для поглиблення знань про українську ідентичність, пам’ять і історію, коли наша спадщина знаходиться під загрозою знищення», – розповідає Христина Лебедь, керівниця міського управління туризму.

Музеї підготували для відвідувачів безліч заходів з оригінальними форматами. Наприклад, фотосесія і співи біля озера у Шевченківському гаю, презентація виставки вишивок у Домі Франка, екскурсія з реставраторами Гарнізонного храму з відвіданням реставраційної майстерні, декорування екоторбинки у музеї Івана Труша, розмови про іпотерапію і старовинні карети у Музеї карет. Зоологічний музей ЛНУ ім. І. Франка, скансен і «Територія терору» пропонують вечірні екскурсії. Батьки можуть обрати майстер-класи і квести для дітей чи всієї сім’ї, наприклад майстер-клас «Археологічна експедиція» від Музею «Древній Звенигород» чи квест районом вулиці Наукової від Музею Міста. Є активності і у музеях за містом (музей Дзиндри у Брюховичах, музей «Древні Звенигород» у Звенигороді, Жовківський, Ольський, Золочівський, Підгорецький замок), тож можна планувати собі відпочинкові виїзди туди. Цього року до програми долучились і нові музеї, такі як «Музей у темряві» і Sound History Museum з ретро експонатами аудіо-, відео, та радіотехніки.

18 травня 19 музеїв пропонують відвідувачам вільний вхід. На більшість заходів необхідна попередня реєстрація за телефоном або онлайн-формою. Повна програма заходів (та деталі про реєстрацію на кожну з подій) – на сайті lviv.travel: https://lviv.travel/ua/events/den-muzeiv-u-lvovi

Подія у Facebook: https://fb.me/e/1bMGlwu5o