Театр Лесі запрошує на виставу про Лесю Українку (відео)

  • 26.05.2023, 10:11
  • Пресслужба ЛМР
Першого червня у Львові відбудеться черговий прем’єрний показ вистави «Леся. Їсторія». Театр Лесі запрошує почати літо разом з визначною українською поетесою.

«Леся. Їсторія» – це вистава про Лесю Українку, в якій переплітається епістолярна спадщина поетеси, історичні факти про неї, назбираний нею фольклор, особисте трактування її постаті акторами та акторками, особлива візуальна, сценографічна та звукова складові.

Виставу створено за листами поетеси. Актори та акторки театру промовлятимуть до глядачів та глядачок словами, які написала Леся Українка у своїх листах. Це дає нагоду підійти максимально близько до постаті Лесі. Окрім того, вистава «Леся. Їсторія» також опирається на поему Лесі Українки «Роберт Брюс, король шотландський».

Виставу створила міжнародна команда.

Режисеркою вистави стала Ленка Удовічкі, сербська режисерка драматичного театру та опери, активістка, що мешкає у Хорватії. Вона є художньою керівничкою театру «Улісс» та співзасновницею Школи акторської майстерності й медіа в Університеті Рієки (Хорватія). Ленка співпрацювала із низкою європейських і американських театрів, опер та філармоній: English National Opera Studio, Globe Theatre, Opera Circus, Загребською філармонією та фестивалем UCLA Live.

«Леся Українка – особливо важлива постать не лише для українців. Я думаю, вона важлива для людства загалом. Коли я почала більше читати і дізнаватись про Лесю Українку, досліджувати її постать, я відчула, що стаю ближчою до неї. Своїми творами Леся Українка торкається осердя людей, чогось дуже глибокого», – вважає Ленка Удовічкі.

Композитор вистави – Найджел Осборн, британський композитор, вчитель, автор методів музикотерапії. Професор музики в Единбурзькому університеті, член Британської академії композиторів. Він понад 30 років займається музичною терапією для травмованих війною дітей з усього світу. За свою методологію Найджел Осборн отримав премію Свободи Інституту миру в Сараєво.

Також окрім команди Театру Лесі до створення вистави долучились: продюсерка Вероніка Склярова (програмна директорка мистецько-урбаністичного фестивалю Parade Fest, культурна менеджерка, продюсерка незалежних проєктів); хореограф Віктор Рубан (танцівник, перформер, режисер, хореограф, дослідник та коуч, засновник і директор Ruban Production ITP); хормейстерка Марічка Чічкова (музикантка, культурна менеджерка, дослідниця традиційної музики, хормейстерка Львівського театру ляльок).

Загалом у червні відбудеться два покази вистави «Леся. Їсторія»: 1 та 23 червня. Локація – Велика зала (вхід з вулиці Городоцької, 36). Початок усіх вистав о 18:00.

Квитки на 1 червня тут

Квитки на 23 червня тут