Міський голова Львова відзначив подякою композитора Мирослава Скорика

Міський голова Львова Андрій Садовий відзначив подякою відомого композитора Мирослава Скорика за значний і особистий внесок у відродження та розвиток українського музичного мистецтва, вагомі творчі здобутки, високий професіоналізм та любов до Львова.

Довідка

Мирослав Скорик (13 липня 1938 р.н., м. Львів) – композитор і музикознавець, народний артист України, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, член — кореспондент Академії мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри композиції Львівської консерваторії, голова Львівського відділення Спілки композиторів, секретар Спілки композиторів України, керівник Центру музичної україністики. Удостоєний найвищої державної відзнаки — «Герой України».

Його твори реґулярно виконуються в Україні, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Голландії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, а також у США, Канаді та Австралії. Часто виступає як дириґент і піаніст з виконанням власних творів.

Відомі роботи М. Скорика «Вальс», поема «Сильніше смерті», «Гуцульський триптих», концерт для оркестру «Карпатський», твір для струнного оркестру «Сюїта», твір для струнного оркестру «Партита», концерт для скрипки й оркестри, кантата для хору й симфонічного оркестру «Весна» (на слова І. Франка), кантата для скрипки і фортепіано «Людина» на слова (Е.Межелайтіса), соната для фортепіано —цикл «В Карпатах», рондо варіації, твори для дітей, солоспіви на слова Т. Шевченка та численні естрадні пісні.

Творець музики до драматичних спектаклів та понад 40 фільмів, зокрема: 1964р. – «Тіні забутих предків»,1971р. – «Жива вода», 1972р. – «За твою долю»,1974 –«Гуси — лебеді летять», 1974р. «Особисте життя», 1981р. – «Високий перевал», 1991р. –«Нам дзвони не грали, коли ми вмирали»,2007 р. –«Лис Микита», 2008р. –«Доярка з Хацапетрівки».