Міська рада допоможе видати книгу про УПА

Продовженням заходів із відзначення 66 — тої річниці з дня створення УПА стане підтримка випуску книг про УПА. 14 жовтня Львів відзначав 66 — ту річницю з дня створення УПА. Львів’яни та гості міста мали змогу взяти участь у різноманіти заходах, приурочених цій даті, стати свідками справжніх дійств. У Львові ще з вересня розпочались заходи, присвячені цій річниці. Відтак, з 10 вересня до15 жовтня у Львові тривала «пересувна» фотовиставка світлин УПА «Пам’ятай! Ти —нащадок героїв». Презентація виставки відбулась у Львівському національному університеті імені Івана Франка, де вшановували пам’ять генерала — хорунжого УПА – Василя Кука. Виставку побачили в інших вузах, школах, в масових місцях – на Приміському вокзалі, в Шевченківському гаю тощо. Сьогодні виставка закінчує свій маршрут на площі перед Ратушею. Організатором виставки стала ЛМО Конгресу Українських Націоналістів. З 6 до 17 жовтня включно, окрім вихідних, у школах міста проходили зустрічі ветеранів ОУН – УПА з учнівською молоддю, де ветерани ділилися своїми спогадами. Склад делегації ветеранів було визначено спільно з головою Львівського крайового братства ОУН — УПА Олесем Гуменюком. Також у школах пройшла призова акція «Бандеразнай», переможцями якої стали найкращі знавці біографії лідера УПА С. Бандери. Серед старшокласників проводився конкурс про написання спогадів від своїх дідусів та бабусь про події того часу.

12 жовтня відбувся прохід колони, присвяченої пам’яті УПА. На території регіонального ландшафтного парку «Знесіння» було проведено тетраліазоване дійство «Повстанці з минулого», а на площі ринок відбулось пригощання стравами УПА.

У день самої річниці у центрі міста міська рада провела акцію «Дух УПА на вулицях Львова». На центральних вулицях міста було розставлено 5 постів бійців УПА з символічними вогнищами. Гостям та мешканцям міста роздавали листівки про УПА «Низький уклін Героям!». Таких листівок на замовлення департаменту «Адміністрація міського голови» було випущено 5000 шт. Організації заходу сприяли осередок «ПЛАСТу» у Львові за підтримки ресторану «Криївка». У місті відбувалася ще низка концертів, дійств, культурних заходів, присвячених святкуванню 66 — ій річниці створенню УПА.

За словами міського голови Андрія Садового, такі заходи сприяють популяризації діяльності повстанської армії і є жестом вшануванням пам’яті героїв УПА стану, свідченням того, що у пам’яті народу завжди залишиться їх відвага. «Ми спрямовуємо свою діяльність на те, щоб львів’яни знали і пам’ятали важливі сторінки історії України та Галичини. Наразі сприяємо випуску книжки про УПА Олеся Гуменюка.», —зазначив Андрій Садовий.

Ще одним із кроків на шляху до цього було перейменування у цьому році вулиці Тургенєва, яка сьогодні носить ім’я Героїв УПА. Окремим пунктом є також підтримка учасників бойових дій УПА та інваліди війни УПА. Загалом, у місті нараховується 639 учасників бойових дій та інвалідів війни УПА. До дня 66 — ї річниці управління соціального захисту Львівської міської ради здійснило виплату одноразової матеріальної допомоги у розмірі 100 грн. кожному. З нашої ініціативи учасники бойових дій УПА та інваліди війни УПА також отримують 400 гривень доплати до пенсії щомісяця.