Львів перетворюється на кінознімальний майданчик

Львів перетворюється на місто кіно. Цього року за 11 місяців місто від зйомок кіно отримало майже 75 тис грн. Було знято 4 фільми та декілька роликів. Як стверджують фахівці, Львів є одним з найбільш пристосованіших міст Європи для зйомок кіно. Одна з найнижчих вартостей за годину зйомки, повне сприяння від місцевої влади та неперевершена архітектура – все це Львів. Ставка тарифу зйомок в місті за годину становить 340 грн. Найбільше режисерів цікавлять зйомки в старій частині міста, де зосереджена архітектура 17 — 18 століття. Це площі Ринок та Катедральна, вулиці Вірменська, Сербська, Винниченка та Федорова. Пік зйомок у Львові припадає на весну та осінь. У 2007 році до місцевого бюджету надійшло майже 75 тис грн від зйомок кіно. Натомість за 11 місяців 2008 року до бюджету надійшла майже така ж сума – 75 тис грн. Процедура отримання дозволу на зйомку дуже проста. Щоб зняти фільм, компанії необхідно надіслати в Львівську міську раду відповідне звернення з вказанням місця і часу зйомок. Надалі Львівська міська рада опрацьовує звернення, проводить погодження зйомок з відповідними структурами. Після цього готується розпорядження міського голови та здійснюється зйомка. Окрім сплати внеску до бюджету компанія, що проводить зйомки, заключає ще договори на прибирання території, та угоди з органами внутрішніх справ (за необхідністю). Іноді для зйомок фільмів орендують в ЛКП транспортні засоби. Так, при зйомці фільму «Simon Konianski» орендували в ЛКП «Львівелектротранс» тролейбус. «Кінозйомки у Львові є не стільки дохідною для міста, скільки промоційною, що в свою чергу вже сприяє розвитку супутніх напрямків підприємництва, зокрема і туризму», – зауважила начальник місцевих податків, тарифів та цін ЛМР Галина Стадницька — Гірняк. Непрямим свідченням цього є щорічний притік туристів до Львова. Зокрема за 2007 рік Львів відвідало приблизно 900 тис – 1 млн. туристів.Довідка За 2008 рік у Львові зняли такі фільми:1) художній фільм «Третього не дано» (“Творче об’єднання «ЛЕВ»). 15 –21 жовтня 2008 року. Місця – пл. Ринок, 9, пл. Катедральна, вул. Листопадового Чину, 6, вул. Т. Костюшка, вул. Вірменська, 28, 33, пл. Ринок, 2, 10, вул. Сніжна, вул. Мосяжна, вул. Чорноморська, вул. Вічева, вул. Піша, вул. Насипна, вул. Арсенальська, пл. Музейна, вул. І. Федорова, вул. П.Чайковського, 11, 14, Стрийський парк (біля озера).2) Художній фільм «Розплата за кохання» (кінокомпанія «Нова студія»). 10 – 12 жовтня 2008 року Місця – пл. Ринок, вул. Каліча Гора, 14.3) Фільм «Simon Konianski» (ТзОВ «Donten & Lacroix Films»). Вересень 2008 року. Місця – вул. Любінська, стоянка перед головним входом до аеропорту.4) Художній фільм «Ломбард» (ТзОВ «Гангстер філмс»). 8 жовтня – 17 жовтня 2008 року Місце – пл. Ринок, 1 (оглядовий майданчик Ратуші, внутрішнє подвір’я), вул. В.Винниченка, 1, 3 , пл. Соборна, вул. Сербська, 9, перехрестя вул. Галицької і пл. Ринок, Личаківське кладовище.

Львів перетворюється на місто кіно. Цього року за 11 місяців місто від зйомок кіно отримало майже 75 тис грн. Було знято 4 фільми та декілька роликів. Як стверджують фахівці, Львів є одним з найбільш пристосованіших міст Європи для зйомок кіно. Одна з найнижчих вартостей за годину зйомки, повне сприяння від місцевої влади та неперевершена архітектура – все це Львів.

Ставка тарифу зйомок в місті за годину становить 340 грн. Найбільше режисерів цікавлять зйомки в старій частині міста, де зосереджена архітектура 17 — 18 століття. Це площі Ринок та Катедральна, вулиці Вірменська, Сербська, Винниченка та Федорова. Пік зйомок у Львові припадає на весну та осінь.

У 2007 році до місцевого бюджету надійшло майже 75 тис грн від зйомок кіно. Натомість за 11 місяців 2008 року до бюджету надійшла майже така ж сума – 75 тис грн.

Процедура отримання дозволу на зйомку дуже проста. Щоб зняти фільм, компанії необхідно надіслати в Львівську міську раду відповідне звернення з вказанням місця і часу зйомок. Надалі Львівська міська рада опрацьовує звернення, проводить погодження зйомок з відповідними структурами. Після цього готується розпорядження міського голови та здійснюється зйомка.

Окрім сплати внеску до бюджету компанія, що проводить зйомки, заключає ще договори на прибирання території, та угоди з органами внутрішніх справ (за необхідністю).

Іноді для зйомок фільмів орендують в ЛКП транспортні засоби. Так, при зйомці фільму «Simon Konianski» орендували в ЛКП «Львівелектротранс» тролейбус.

«Кінозйомки у Львові є не стільки дохідною для міста, скільки промоційною, що в свою чергу вже сприяє розвитку супутніх напрямків підприємництва, зокрема і туризму», – зауважила начальник місцевих податків, тарифів та цін ЛМР Галина Стадницька — Гірняк.

Непрямим свідченням цього є щорічний притік туристів до Львова. Зокрема за 2007 рік Львів відвідало приблизно 900 тис – 1 млн. туристів.

Довідка

За 2008 рік у Львові зняли такі фільми:

1) художній фільм «Третього не дано» (“Творче об’єднання «ЛЕВ»).

15 –21 жовтня 2008 року.

Місця – пл. Ринок, 9, пл. Катедральна, вул. Листопадового Чину, 6, вул. Т. Костюшка, вул. Вірменська, 28, 33, пл. Ринок, 2, 10, вул. Сніжна, вул. Мосяжна, вул. Чорноморська, вул. Вічева, вул. Піша, вул. Насипна, вул. Арсенальська, пл. Музейна, вул. І. Федорова, вул. П.Чайковського, 11, 14, Стрийський парк (біля озера).

2) Художній фільм «Розплата за кохання» (кінокомпанія «Нова студія»).

10 – 12 жовтня 2008 року

Місця – пл. Ринок, вул. Каліча Гора, 14.

3) Фільм «Simon Konianski» (ТзОВ «Donten & Lacroix Films»).

Вересень 2008 року.

Місця – вул. Любінська, стоянка перед головним входом до аеропорту.

4) Художній фільм «Ломбард» (ТзОВ «Гангстер філмс»).

8 жовтня – 17 жовтня 2008 року

Місце – пл. Ринок, 1 (оглядовий майданчик Ратуші, внутрішнє подвір’я), вул. В.Винниченка, 1, 3 , пл. Соборна, вул. Сербська, 9, перехрестя вул. Галицької і пл. Ринок, Личаківське кладовище.