Цими вихідними Пласт-НСОУ відзначає 97 річницю від дня свого заснування

  • 09.04.2009, 19:36
  • 1075
  • Андрій Яремко
Цими вихідними, 11-12 квітня, Пласт-НСОУ відзначає 97 річницю від дня свого заснування. Святкування проходитимуть у рамках відзначення 20-ліття відновлення Пласту в Україні. Захід відбудеться за підтримки Львівської міської ради. Найбільш масштабні святкування пройдуть у Львові – місті складання Першої пластової присяги, дату якої і прийнято вважати днем народження Пласту. Всього у відзначенні Дня Пласту візьмуть участь понад тисячу осіб – як львівських пластунів, так і пластунів з інших осередків. 10-12 квітня у музеях Львова розпочнуть свою роботу виставки, присвячені історії та діяльності Пласту. Зокрема, 10 квітня в приміщенні Музею етнографії та художнього промислу відбудеться відкриття виставки пластового мистецтва «Сім пензлів». Будуть представлені творчі роботи пластунів різних вікових категорій. А також вперше для широкого загалу експонуватимуться образотворчі роботи видатного пластуна, вченого та громадського діяча Юрія Старосольського. В рамках заходу запрезентує свою роботу музей-архів пластового руху. А 12 квітня у Національному музеї відбудеться відкриття виставки пластових прапорів.

11 квітня на Личаківському кладовищі відбудеться молебень біля пам’ятника пластунам, що не зломили своїх присяг. Ввечері цього дня пройде пластовий квест, легенда якого стосуватиметься відновлення Пласту в Україні. Після цього всі пластуни зберуться у Шевченківському гаю на спільну ватру, на якій пластуни старшого покоління згадають початки відновленого Пласту в Україні.

У неділю, 12 квітня, пройдуть всі урочисті заходи. Зранку у соборі св. Юра відбудеться молебень та посвята пластових прапорів. Після цього колоною пластуни вирушать до палацу Потоцьких, де пройде складення пластової присяги та інші урочистості.