У Львові презентують повнометражний документальний фільм «Голодомор. Геноцид в Україні»

Завтра, 25 листопада у Львові презентують повнометражний документальний фільм «Голодомор. Геноцид в Україні». Показ фільму буде проходити о 16.00 год. в Українському Католицькому Університеті, що на вул. Іл. Свєнціцького, 17.

Основним стрижнем фільму є події Голодомору 1932-1933 років, проте сюжетні і тематичні лінії простягаються від 1917 року та до початку Другої світової війни. Фільм ґрунтується на архівних матеріалах, кіно-фото документах 30-х років минулого століття, які підсилені розповідями живих свідків тих подій та коментарями вчених і науковців з України, США та Канади.

В Україні та США  протягом 2008-2009 років працювала творча знімальна група зі Сполучених Штатів Америки, Канади та України на чолі з голлівудським режисером Боббі Ліі, яка спільно з Moksha Films & Tomkiw Entertainment зняла повнометражний документальний фільм про страшну трагедію українського народу  "Holodomor Ukraine's Genocide" (“ГОЛОДОМОР: Геноцид в Україні”). Зйомки фільму проходили в найбільш постраждалих від голоду Київській, Черкаській, Чернігівській, Харківській, Миколаївській  та Дніпропетровській областях України.

Фільм дубльований англійською мовою, що дає можливість поінформувати якомога ширше коло світової громадськості про цю страшну трагедію українського народу.  За цей час фільм вже став учасником багатьох міжнародних кінофестивалів, зокрема Festival De Cannes: номінація «Короткометражний фільм» (без участі в конкурсі) (Франція), Monaco Film Festival (Франція), West Hollywood International Film Festival (Каліфорнія, США), West Hollywood  International Film Festival (Каліфорнія, США),  DAM Short Film Festival (Невада, США) та  Кіно-Q – Фестиваль фільму у Нью Йорку (США).

Згодом планується поширення версії фільму серед  бібліотек вищих та середніх навчальних закладів як України так і  провідних університетів світу. Разом із міжнародними дослідженнями, присвяченими штучному голоду в Україні, цей фільм зможе прорвати інформаційну блокаду, за допомогою якої десятиліттями  приховувалось  і замовчувалось вбивство  багатьох  мільйонів невинних людей. Показ фільму відбувається за сприяння Українського Інституту Національної пам’яті.

Довідка

24 листопада о 16.00, м.Київ, Національний Університет «Києво-Могилянська академія», вул.Іллінська, 9

25 листопада о 16.00, м.Львів, Український Католицький Університет, вул. Іл.Свєнціцького, 17

26 листопада о 14.00, м.Переяслав-Хмельницький, Переяслав-Хмельницький Державний педагогічний університет, вул.Сухомлинського, 30

27 листопада об 11.00, м.Чернігів, Кінотеатр ім.Щорса, вул.Магістерська, 3

28 листопада о 10.00, м.Яготин, Дитяча школа мистецтв, вул. Незалежності, 81

Детальніше за телефонами: (044) 278-45-80, (067) 401-06-56