Завтра у Львові розпочне роботу конгрес української діаспори

  • 22.06.2010, 15:27
  • 827
До Львова завітає українська діаспора з різних країн світу. 22-25 червня відбудеться ІІІ Міжнародний Конгрес «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція в майбутнє». Участь у конгресі візьмуть понад 400 представників із 28 країн світу та всіх областей України. Ініціатором заходу традиційно є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

«Львів стає центром єднання українців, а Конгрес  засобом пізнати своїх братів і сестер з закордону, їх великі і малі справи для України. Конгрес є також можливістю вплинути на формування політики розвитку стосунків України та Світового Українства та виробити механізми співпраці. Адже одним із результатів 2 попередніх Конгресів було проведення у 2009 році, вперше за Незалежності України, Парламентських слухань з даного питання», - розповіла директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, голова організаційного комітету Конгресу Ірина Ключковська.

Участь у Конгресі візумуть визначні діячі Світового Українства: Евген Чолій – Президент Світового Конгресу Українців, Ярослава Хортяні – Голова Європейського Союзу Українців, Марія Шкамбара – Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, а також Олег Зарубінський – Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Петро Писарчук – Народний депутат України, Юрій Гнаткевич – Народний депутат України, Терезія Яценюк – Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Open Ukraine» та інші.

Урочисте відкриття Конгресу та І пленарне засідання відбудуться 23 червня з 9.30 до 13.00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької. Основним заходом в рамках Конгресу стане Третя Міжнародна Науково-практична конференція. У роботі конференції будуть опрацьовуватися питання стратегії та моделі співпраці України і діаспори; збереження національної ідентичності українця у сучасному зарубіжжі; новітніх явищ світового українства в контексті східної діаспори та нової хвилі еміграції; вищих українознавчих студій та українських культурних центрів зарубіжжя; освіти українського зарубіжжя; місця і ролі ЗМІ діаспори у просуванні і захисті українських національних інтересів у міжнародній спільноті; церкви як центру збереження та формування духовності українця за кордоном.