3 квітня 1990 року над Ратушею вперше підняли прапор

 • 03.04.2008, 18:44
 • 2945
 • Андрій Яремко
Як повідомили в архівному відділі Львівської міської ради, згідно із документами 3 квітня 1990 року під час 1-ої сесії 21-го скликання було прийняте рішення про застосування Українського Національного прапора у місті Львові. У тексті рішення зазначено:1. Визнати правомірним використання Українського Національного прапора під час проведення державних і громадсько-політичних заходів у місті Львові нарівні з існуючими Державними Прапорами...

Як повідомили в архівному відділі Львівської міської ради, згідно із документами 3 квітня 1990 року під час 1-ої сесії 21-го скликання було прийняте рішення про застосування Українського Національного прапора у місті Львові.

У тексті рішення зазначено:

1. Визнати правомірним використання Українського Національного прапора під час проведення державних і громадсько-політичних заходів у місті Львові нарівні з існуючими Державними Прапорами.

2. Прийняти Положення про застосування Українського Національного прапора у м. Львові.

3. Підняти на вежі будинку Львівської ратуші синьо-жовтий прапор.

4. Звернутися до Верховної Ради УРСР з пропозицією розглянути питання про статус і порядок використання української національної символіки та встановлення відповідальності за глумління над нею.

  Згідно із протоколом сесії перед громадянами і депутатами, які зібралися на площі і біля приміщення міської Ради, виступили:

  « Депутат Котик Б.Д. ознайомив присутніх зі змістом рішення сесії про застосування Українського Національного прапора у м. Львові.

  Народний депутат СРСР Братунь Р.А. вітає всіх присутніх і просить схилити прапори в пам’ять тих, хто загинув, борючись за їх вічність, пропонує порушити клопотання перед новообраною Верховною Радою про визнання Українського Національного прапора і Тризуба Державними символами України.

  Народний депутат УРСР Чорновіл В.М. сердечно вітає усіх львів’ян зі святом підняття Українського Національного прапора, зобов’язується поставити перед Верховною Радою УРСР питання про визнання Національного синьо-жовтого прапора і Тризуби – Національною символікою всієї України. Закликав усіх визнати Національним Гімном на території Львова і Львівської області Гімн «Ще не вмерла Україна».

  Т. Сергєєв – голова російського товариства ім. Сахарова сказав, що передова частина російської інтелігенції підтримала і підтримує національне відродження України.

  Народний депутат УРСР Михайло Горинь вітає львів’ян зі святом підняття синьо-жовтого прапора, який несе символ визволення.

  Народний депутат УРСР Степан Хмара говорить, що відбулася історична подія, до нас повертається почуття національної честі і людської гідності, відновлюється незалежність Української держави.

  Здійснюється підняття синьо-жовтого прапора. Звучить Гімн «Ще не вмерла Україна».

  Після закінчення Гімну і церемонії підняття прапора голова сесії депутат Б. Котик запрошує депутатів міської Ради і гостей в зал засідань.»