Проект пам’ятника Богдана-Ігоря Антонича у Львові затверджено

  • 09.10.2010, 13:34
  • 683
У Львові завершився Всеукраїнський відкритий конкурс на кращу концептуальну ідею пам’ятника поету Богдану-Ігорю Антоничу. Авторитетне журі визначило найкращий проект пам’ятника. Ним виявився проект, де сплелися три світи – світ тварин, рослин та людей.

«Ми віддали перевагу нестандартному проекту. Таких постатей «в плащах» чи «в костюмі» у Львові дуже багато. Бо сам Богдан-Ігор Антонич був зовсім не стандартним, він не вписується ні в плеяду тодішніх майстрів літератури, та навіть для сьогодення він є дуже нестандартним. Тому дуже складно було про нього говорити в такому стандартному образі і в стандартних формах. Тому було прийнято рішення, що якщо вже Антонич є таким, то і пам’ятник має бути подібнім до нього – нестандартним, авангардним. Тим паче, ми плануємо встановити пам’ятник серед парку зі сторони Святоюрської гори, де є простір та зелень», – розповів заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.

Але говорити про встановлення пам’ятнику ще рано. Алегорична постать Антонича постане на Святоюрській горі не раніше наступного року. Досі невідома вартість пам’ятника, поки не розроблена проектна документація.

Довідка

Переможці конкурсу отримали матеріальні винагороди: авторський колектив у складі скульптора В. Одрехівського, архітекторів Д.Белаха, Л.Лібича, О.Матушкова отримали 50 тис. грн, авторський колектив у складі скульптора Я.Мотика, архітекторів О.Вендзиловича, В.Дідика – 30 тис. грн, авторський колектив у складі скульпторів М.Посікіри, Л.Юрчука, архітекторів М.Федика, Т.Довгалюка І.Кузьмака – 15 тис. грн.

Переможців було визначено на засіданні журі 11 серпня 2010 року.