У Львові на 80 туристичних об’єктах встановлено довідкову інформацію для туристів

  • 18.10.2010, 15:04
  • 984
Вперше у Львові на близько 80 туристичних об’єктах встановлено довідкову інформацію, яку можна зчитати з об’єкту за допомогою мобільного телефону.

Інформація розміщена у вигляді QR-кодів (двовимірних штрих-кодів), які несуть в собі інформацію про об’єкт.

Інформацію може зчитувати будь-хто за допомогою телефону з вбудованою камерою. Завдяки легкому розпізнаванню абонент може занести в свій телефон текстову інформацію, додавати контакти в адресну книгу, переходити за веб-лінком, відправляти смс-повідомлення.

Така інноваційна технологія інформування туристів була розроблена в Японії, згодом мобільні мітки поширились в Європу та США. Львів є першим місто в Україні, що започатковує такі інновації.

Такі мітки нанесені на пам’ятки архітектури, церкви, музеї, розміщенні в аеропорту та на трамвайних зупинках, а також на закладах харчування.
З’єднання з інтернетом потрібно тільки у тому випадку, якщо в мітці закодовано посилання на сайт. Але якщо мітка містить текстову інформацію, то текст буде безпосередньо відображатись на екрані мобільного телефону. Це дасть змогу індивідуальному туристу без додаткових зусиль зорієнтуватись у місті, отримати базову інформацію про туристичні об’єкти та послуги Львова.

Ініціатором розміщення інформаційних міток є Туристичний Рух Львова за підтримки Львівської міської ради.

Довідка

Нагадаємо, в місті покращують туристичну інфраструктуру. В місті встановлюють вказівники на основні об’єкти туристичного інтересу. Також затверджено перелік туристичних знаків для автомобілістів. Таких вказівників немає в інших містах України. Також у центрі міста вже встановлені двомовні таблички назв вулиць. Для туристів працюють інформаційні електронні бокси та туристично-інформаційний центр в Ратуші на першому поверсі.