На збереження архітектурних пам’яток Львів просить з держбюджету 100 млн грн

  • 28.01.2011, 19:56
  • 1458
  • Андрій Яремко
Управління охорони історичного середовища подало пропозиції до державного бюджету на 100 мільйонів, які мали б скерувати на збереження архітектурних пам’яток державного значення.

Ми маємо таке бачення, щоб на пам’ятки державного значення кошти виділяли з державного бюджету, а на місцеві пам’ятки ми виділяємо з місцевого.

начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

За її словами, цього року найперше реставруватимуть ті об’єкти, на які вже є розроблена проектна документація.

В нас є об’єкт, який вже два роки не може знайти того, хто візьметься за виконання робіт – це будинок на Чупринки, 50-52, також поліклініка на вул. Руській.  Крім того, хочемо закінчити роботи у Вірменському соборі. Ще хочемо здійснити ремонтні роботи в П’ятницькій церкві, театрі ім. Заньковецької

начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Нагадаємо, на реставрацію пам’яток у Львові торік та позаминулого року з державного бюджету кошти не виділялись. Натомість, з міського бюджету у 2010 році використано 2,8 мільйонів гривень, а у 2009 – 3,9 млн грн.

Протягом останніх двох років з державного бюджету на реставрацію культурної спадщини не виділялося жодної копійки, а роботи виконувалися лише за кошти місцевого бюджету, або за кошти наших сусідніх держав – Польщі, Німеччини, не зважаючи на те, що є розроблена програма до Євро 2012 року, кошти не надходять.

начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.