Колишній палац Бєльських на пл. Галицькій, 10 потребує негайної реставрації

  • 31.01.2011, 09:42
  • 1187
  • Андрій Яремко
Пам’ятка архітектури на пл. Галицькій, 10, колишній палац Бєльських, сьогодні єдина у Львові збережена магнатська резиденція XVIII століття садибного типу, потребує негайної реставрації. Пам’ятка перебуває у власності Львівського національного університету імені Івана Франка. За останні кілька років будівля почала руйнуватися від даху до фундаменту. Однак, з державного бюджету кошти на ремонтні роботи не виділяють.

У будинку є цінні інтер’єри – скульптурний декор, виконаний відомими скульпторами вісімнадцятого століття, що працювали в епоху класицизму.

Ми хочемо привернути увагу громадськості, передовсім, нашої держави, до стану об’єктів пам’яток національного значення у Львові і як вони фінансуються. Будівля на пл. Галицькій перебуває у власності Львівського університету. Однак університет, не отримуючи коштів з держбюджету, не проводить тут жодних робіт.

начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

На початку XX ст. міська управа купила будинок у колекціонера Ф. Бесядецького. Тут знаходилась Торгово-промислова палата та постійно діюча виставка товарів. Після реставрації 1936 року тут мав бути Музей етнографії. В радянський час тут була обласна бібліотека, а у 2003 році палац передано ЛНУ ім. І. Франка.  Протягом 2004-2006 років було проведено протиаварійні роботи.

Університет подальше фінансування не продовжив і виведення з аварійного стану,  що проводилось, можливо і призвело до такої руйнації. Зараз будинок не використовується, роботи не виконують.

начальник управління охорони історичного середовища Ліля Онищенко.

Попередньо планувалось, що у колишньому палаці розмістять історичний факультет. Однак, сьогодні приміщення занедбані та потребують негайної реставрації.