На Вулецьких пагорбах постане пам’ятник розстріляним науковцям Львівської політехніки

  • 01.04.2011, 18:15
  • 1454
Виконавчий комітет Львівської міської ради  надав дозвіл Національному університету "Львівська політехніка" дозвіл на спорудження пам’ятника вченим м. Львова, розстріляним нацистами у 1941 році на Вулецьких пагорбах у м. Львові.

Конкурс проектів для пам'ятника провели ще у 2009 році у Вроцлаві. У ньому брали участь 20 польських та 8 українських проектів. Переможцем конкурсу став Олександр Сьліва з Кракова, а спеціальну нагороду за найкраще облаштування прилеглої території здобули архітектори Олег Трофименко й Дмитро Сорокевич (Львів).

Бюджет проекту становить близько 4 млн. грн. Фінансування на себе взяли Львівська міська рада та мерія Вроцлава. У міській владі на це закладено 900 тис. грн. Також буде проведено збір благочинних пожертв.

Відкрити пам’ятник заплановано у липні, на 70-ту річницю трагедії. Мерія Вроцлава вже запросила на цю урочистість президента Польщі Броніслава Коморовського.

На місці розстрілу науковців колись був встановлений пам’ятник роботи Еммануїла Миська. Але в 70-х роках його було демонтовано. 15 років тому на пожертви родичів жертв на місці встановлення пам’ятника розмістили хрест.

Довідка

Парк "Студентів" (вул. Академічна – вул. Сахарова – вул. Відкрита – вул. Лукаша – вул. Карпинця) розташований на схилах гори, біля гуртожитків "Львівської політехніки", від яких і отримав назву. У польський період історії Львова це місце називали Вулецькі пагорби, він назви цієї місцевості — Вулька. У липні 1941 року після вступу до Львова військ Третього Рейху тут нацисти розстріляли вчених Львова.