А. Садовий: «В Україні нема міста, як Львів, де 120 гектарів – це зона ЮНЕСКО»

  • 12.04.2011, 17:35
  • 1257
Львівські пам’ятки архітектури потребують негайної реконструкції, - повідомляють в управлінні охорони історичного середовища. На зону ЮНЕСКО державних коштів не виділяли ще з 2009 року.

Ще з минулого року в нас є розроблена кошторисна документація на об’єкти на загальну суму більше 100 млн грн. Торік не було фінансування, 2009 року нам також не виділяли коштів. Надіюсь, що 2011 року ми ці кошти отримаємо. Поки не зрозуміло, як ці кошти будуть поступати і яка сума. Вчора Президент України дав вказівку, щоб по об’єктах, які внесені у список ЮНЕСКО, було фінансування. Перелік усіх об’єктів, на які розроблена проектно-кошторисна документація, ми подамо у Міністерство.

Взагалі, потрібно було б прийняти відповідний закон. В Україні нема більше такого міста, як Львів, де 120 гектарів внесено у зону ЮНЕСКО. Перед державою – співвідповідальність, бо Львів – це надбання всієї України.

міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, управління охорони історичного середовища подало пропозиції до державного бюджету на 100 мільйонів, які мали б скерувати на збереження архітектурних пам’яток державного значення. На реставрацію пам’яток у Львові торік та позаминулого року з державного бюджету кошти не виділялись.

Натомість, з міського бюджету у 2010 році використано 2,8 мільйонів гривень, а у 2009 – 3,9 млн грн.