Львівські та польські реставратори продовжують працювати над відновленням пам’яток культурної спадщини

  • 15.04.2011, 09:48
  • 1309
Львівські та польські реставратори продовжують працювати над відновленням пам’яток культурної спадщини. Так, цього року продовжується співпраця у межах проекту «Збереження спільної культурної спадщини».

Міністерство культури та національної спадщини Польщі технічно і фінансово допомагає місту у реставрації надгробків на Личаківському цвинтарі, вівтаря «Голгофа»,стінопису Вірменського собору.

«У нас є два джерела фінансування  в комплексі Вірменського собору – кошти з міського бюджету, та кошти, виділені Міністерством культури та національної спадщини Польщі. Щодо польського фінансування, то цього року ми плануємо зробити частину робити з реставрації вівтаря «Голгофа».  Також заплановано продовження робіт з консервації - реставрації стінопису Яна Генріка Розена. Цього року це буде консервація західної стіни. Ми будемо не тільки консервувати стінопис, але й відновлювати втрачені малюнки», - повідомила начальник управління охорони історичного середовища лілія Онищенко.

Окремі роботи будуть виконані за кошти міського бюджету.

«З міського бюджету передбачено 300 тис. грн на зовнішні роботи, реставрацію колони святого Христофора, два внутрішні дворики. Окремо передбачені кошти на ремонт будинку на Краківській, 14, того, до якого примикає вівтар «Голгофа». Цього  року ми хочемо розпочати реставраційні роботи будинку на Краківській, 14, щоб за два роки, коли буде відреставрований вівтар, його повернути на місце до вже відремонтованого будинку», - зазначила Лілія Онищенко.

Загальне фінансування робіт Польщею складає близько 1 млн.грн.

«Цього року будемо проводити роботи всередині Вірменської церкви у Львові у співпраці з управлінням охорони історичного середовища. Це буде 5 етап реставрації стінопису художника Розена. Кошторис цього етапу складає 129 тисяч злотих (376 тис. гривень). Крім того, буде запланований 2 етап реставрації при вівтарі Голгофи. Минулого року вівтар був демонтований. Цього року його відреставрують польсько-українські реставратори. Проект запланований на 3 роки і передбачає фінансування 210 тис. злотих (620 тис грн)», - повідомив представник Міністерства культури та національної спадщини Польщі Міхал Міхальський.

Крім того, цього року також будуть продовжені роботи з відновлення надгробків на Личаківському цвинтарі. Заплановано відновити 6 цінних надгробків.

Нагадаємо, ці реставраційні роботи у Львові проводять у межах українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини».