Андрій Садовий: «Спорудження пам’ятника вченим – дуже важливий суспільний і міжнародний проект»

  • 21.04.2011, 12:22
  • 930
У Львові цього року встановлять пам’ятник вченим, які були розстріляні на Вулецьких пагорбах в 1941 році.

Спорудження у Львові і відкриття в цьому році пам’ятника просвітителям-професорам Львівської політехніки - це великий  спільний проект Львівської міської ради, Вроцлавської міської ради, міст-партнерів, Львівської політехніки. Також це народний проект, який має дуже важливе політичне і суспільне значення. Я переконаний, що питання про його спорудження треба дуже серйозно розглянути. Я пропоную, щоб над цим питанням попрацювала робоча група. Це проект суспільного значення, тому що мова йде про дуже важкі сторінки життя міста.

міський голова Львова Андрій Садовий.

Виконавчий комітет Львівської міської ради надав Національному університету "Львівська політехніка" дозвіл на спорудження пам’ятника вченим міста, розстріляним нацистами у 1941 році на Вулецьких пагорбах у Львові.

Усі питання по спорудженню пам’ятника буде з’ясовувати робоча група, яка була створена на основі рішення виконкому.

заступник міського голови з гуманітарних питань

Василь Косів.

Нагадаємо, ініціатива встановлення пам’ятника належить міському голові Львова Андрієві Садовому та президенту Вроцлава Рафалу Дуткевичу. Конкурс проектів для пам'ятника провели ще у 2009 році у Вроцлаві. Бюджет проекту становить близько 4 млн. грн. Фінансування на себе взяли Львівська міська рада та мерія Вроцлава. У міському бюджеті на це закладено 900 тис. грн. Також буде проведено збір благочинних пожертв.

Відкрити пам’ятник заплановано у липні, у 70-ту річницю трагедії. Мерія Вроцлава вже запросила на цю урочистість президента Польщі Броніслава Коморовського.