У Львові розпочався тренінг для ковалів-реставраторів

  • 24.05.2011, 16:20
  • 1332
Від сьогодні,  23 травня, проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста» розпочинає перший тренінг для ковалів-реставраторів.

В процесі підготовки семінару по реставрації металу ми відвідали багато львівських  кузень. І часто ковалі зауважували, що до них вже зверталися мешканці з проханням відреставрувати ту чи іншу браму, той чи інший балкон, але майстри в більшості випадків відмовлялися проводити ті роботи, в яких вони не є підкованими. Наш спеціаліст працює в галузі реставрації металу вже понад 35 років, він оглянув кілька об’єктів у Львові, на яких проводилася реставрація і зауважив, що ремісничих навичок у майстрів вистачає, а бракує знань тільки щодо реставраційної частини. Тут йдеться в першу чергу про підхід обачної  реставрації пам’яток архітектури та застосування історичних технік

керівник проекту Іріс Ґляйхман.

Для  того, щоб заповнити цю нішу, проект розпочав тренінг по реставрації металу. Як і всі інші семінари, проведені в рамках проекту, цей семінар також буде практичним та проводитиметься на конкретному об’єкті – невеличкому балконі на вул. Вірменській 17.

Коли я вперше відвідав Львів, то був дуже вражений такою великою кількістю балконів та їх різноманіттям – вони усі різні, з різних епох, не можливо знайти двох однакових! Балкони для будинку відіграють не лише естетичну роль, вони також свідчать про відкритість міста, мешканці Львова в усі часи не замикалися у своїх квартирах, а проводили багато часу на своїх балконах, а це напів-приватний, напів-громадський простір. Таким чином вони є рідкісною особливістю Львова, проте знаходяться в дуже поганому стані, їх необхідно реставрувати вже. Місто також вважає львівські балкони пріоритетом в історичній спадщині і для того, щоб зберегти їх в належному стані заклало програму їх реставрації. Зрозуміло, що це стане довгостроковим завданням і для міста, і для львівських ковалів.  Саме тому ми хочемо надати їм свою фахову підтримку.

реставратор металу, спеціаліст GIZ Андреас Альтгаммер.

Для практичного семінару було обрано красивий балкон епохи пізнього бароко на вул. Вірменській, якому за оцінками спеціалістів 250 років. В ті часи майстри використовували зовсім інші техніки, ніж ті, якими користуються сучасні ковалі. Саме тому для правильної реставрації важливо послуговуватися тогочасними методами і бути ознайомленим з ними. Семінар проходитиме в два етапи: протягом наступного тижня учасники під пильним керівництвом Андреаса Альтгаммера демонтують балкон, зроблять всі необхідні попередні дослідження, опис пошкоджень та напишуть концепцію реставрації, під час другого етапу ковалі проведуть безпосередньо реставрацію та монтаж балкону. Особливо багато уваги під час семінару керівник приділятиме складанню грамотної реставраційної документації та правильному і реверсивному підходу до пам’яток архітектури на основі Венеційської хартії.

Нагадаємо, у Львові уже проходили тренінги по реставрації дерева, каменю, ліпнини та настінного розпису.