У Львові зареєстровано 2456 об’єктів історичної спадщини

  • 25.05.2011, 09:08
  • 1356
У Львові – чи не найбільша площа, внесена в зону ЮНЕСКО. В місті зареєстровано 2456 об’єктів історичної спадщини: пам’яток національного значення – 246 та 154 з комплексу пам’яток «Личаківського цвинтаря», пам’яток місцевого значення – 2056, - інформують в управлінні охорони історичного середовища.

95 відсотків всіх об’єктів ЮНЕСКО в Україні знаходяться у Львові. 120 гектарів центральної частини міста – зона ЮНЕСКО.

Прикро, що ми не отримали жодної гривні з державного бюджету у попередні роки. Потрібно зрозуміти, що історична спадщина – це діамант, надбання усього людства. Місто частину робіт з реконструкції та реставрації проводить за власні кошти. Однак, цього недостатньо, адже, реставрація старого будинку рівноцінна побудові трьох нових.

міський голова Андрій Садовий.

Цього року у центральній частині Львові хочемо відреставрувати 40 балконів. У бюджеті розвитку на це передбачено 1 млн грн. Минулого року нам вдалось відновити 38 балконів.

Також триватимуть роботи з відновлення комплексу Вірменської церкви. Зокрема, заплановано впорядкувати двір, який з’єднує вул. Вірменську та вул. Лесі Українки, відреставрувати пам’ятну колону з фігурою святого Христофора та провести гідроізоляцію фундаменту церкви.

начальник управління охорони історичного середовища

Лілія Онищенко.

Нагадаємо, на реставрацію пам’яток у Львові торік та позаминулого року з державного бюджету кошти не виділялись. Натомість, з міського бюджету у 2010 році використано 2,8 млн грн, а у 2009 – 3,9 млн грн.