Студенти з 13 країн світу презентували своє бачення розвитку Підзамча

  • 27.05.2011, 16:13
  • 1318
Студенти з 13 країн світу, які навчаються у Берлінському технічному університеті, представили своє бачення розвитку Підзамча. Презентація відбулась в рамках проекту «Стале урбаністичне оновлення району Підзамча».

«Збудований в минулому, прямує в майбутнє», - девіз, який вигадали для району студенти-архітектори.

Проект  «Стале урбаністичне оновлення району Підзамча»  розпочався у лютому 2011 року, коли студенти Берлінського технічного університету зацікавились районом Львова – Підзамча і поставили собі за мету створити проект реабілітації району.

Участь у проекті взяли 17 студентів з 13 різних країн світу. Три місяці студенти слухали лекції та теоретично готувались до реалізації поставлених цілей. 15 травня група прилетіла до Львова. Протягом тижня проводилась польова робота, студенти опитували мешканців, вивчали територію, аналізували вільні місця та ефективність використання будівель. Були проаналізовані сильні та слабкі сторони району, прораховані перспективи і ризики І, нарешті, студенти представили результати своєї праці.

У планах майбутніх архітекторів – створення Центру мешканців (сусідів), який поєднував би у собі адміністративну споруду та приміщення для зустрічей мешканців району. У центрі можна було б як вирішити проблему адміністративного характеру, так і розважитись, поспілкуватись. Під ці потреби можна застосувати одну з покинутих споруд.

Біля Монастиря Святого Онуфрія можна було б створити, так зване, «міське село».

Значна увага у проектах іноземних студентів була приділена створенню велосипедної інфраструктури району. Передбачено прокладення велодоріжок через усі культові, цікаві для туристів місця, проведення веломережі через стару частину міста до Високого Замку, через площі Св. Теодора та Старий Ринок.  Особливу увагу приділено безпеці пересування велосипедистів, тож в якості фізичних бар’єрів, які б розділяли проїжджу частину та велодоріжку (там, де велодоріжка проходить по дорозі), запропоновано гранітні вази з квітами.

Іноземні студенти мають цікавий погляд і на ринок «Добробут». На думку майбутніх архітекторів, ринок треба розвивати. Збільшити асортимент товарів, продавати там страви національної кухні, створити асоціацію фермерів, які поставляли б на ринок товари власного виробництва. Також необхідно облаштувати ринок, зробити вхід та вивіску, окреслити межі ринку, а також поліпшити сполучення між ринком та центром міста. Як приклад, були приведені ринок Санта-Катерина у Барселоні та Віденський Ринок.

Одними з найцікавіших, а головне найближчими до реалізації, є проекти відновлення скверу, який колись оточував синагогу Темпль (парк «Бомба», пл.Старий Ринок) та реабілітація пл. Святого Теодора.

Студенти запропонували викласти бруківкою контури колишньої синагоги, яка була зруйнована у части Другої світової війни (як було зроблено на місці колишньої Берлінської стіни), також необхідно відновити парк, відремонтувати лавочки, смітники, провести археологічні розкопки.

Покращити пам’ятний знак, встановлений на місці синагоги Темпль, до прикладу, зробити його таким, що світиться в темряві, як це було зроблено з пам’ятником Спаленим книжкам у Берліні. На думку студентів, відновлений парк привабить людей та поглибить історичну вагу та увагу до цього місця.

Щодо площі Святого Теодора, то колись вона може стати одним з найпривабливіших для туристів та львів’ян місць проведення часу.

Потрібно тільки встановити фонтан, який би розважав дітей та навіював би прохолодний спокій на перехожих у літню спеку. Для людей старшого віку можна встановити шахівницю, фігури якої були б в половину зросту тих, хто грає шахи, це було б естетично та цікаво для мешканців. Для того, що  залучити інвесторів до відновлення площі, можна відливати та викладати бруківку з логотипами інвесторів.

Електростанція, яка не прикрашає площі, може бути прикрашена зеленими фасадами, обсаджена квітами, там навіть може бути влаштована драбинка, де бавились би діти. Площа має бути розширена за рахунок зменшення автомобільних доріг. Прикрасить площу і павільйон для спільноти, де і молодь, і старші люди могли б проводити час. А стіна нічного клубу, який знаходиться поряд, може бути використана, як стіна відкритого кінотеатру, де можуть  транслюватись матчі з чемпіонату Євро-2012.

Слід зазначити, що всі проекти передбачають широку співпрацю мешканців між собою та мешканців з міською владою. Саме така співпраця, на думку, іноземних студентів, принесе найкращі результати.

Приємно, що бачення студентів дуже гармоніює з історичним призначенням місць. До прикладу, там, де може бути «міське село», раніше був монастирський сад. Трошки несподіване, але дуже цікаве рішення щодо ринку «Добробут».  Звичайно, ми візьмемо до уваги ці напрацювання і обов’язково використаємо їх у свої роботі. Щодо пл. Св. Теодора, це найбільш реальний проект. Бо ми зараз думаємо над майбутнім цієї площі, хотілося б, щоб вона почала оживати

начальник управління охорони історичного середовища ЛМР

Лілія Онищенко.

Нагадаємо, перебували у Львові на запрошення українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» у рамках співпраці між Берлінською політехнікою та проектами GIZ у сфері містобудування.