3 липня відкриють пам’ятник професорам, розстріляним 1941 року на Вулецьких пагорбах

  • 09.06.2011, 19:01
  • 1635
Зараз у парку Студентів тривають масштабні роботи спорудження меморіалу та благоустрою парку.

В липні 2009 року Президент міста Вроцлава і міський голова Львова виявили спільну ініціативу увічнити львівських професорів, які були у 1941 році розстріляні на Вулецьких пагорбах. На  підставі цієї спільної ініціативи було прийняте рішення Львівської міської ради провести міжнародний конкурс на кращий проект пам’ятника.

начальник відділу архітектурно-художнього оформлення міста

Володимир Сколоздра.

На конкурс було подано 28 проектів: 8 з України та 20 з Польщі. Журі налічувало 4 особи, двоє зі Львова, двоє з Польщі.

У журі було обрано проректора НУ «Львівська політехніка» Зоряна Піха та історика, професора Ярослава Грицака. Журі визнало найкращим проект пам’ятника краківського скульптора Александера Сьліва. В той же час спеціально відзначені були архітектори зі Львова, які розробили проект благоустрою самого парку Студентів. Тож журі прийняло рішення сформувати спільний колектив архітекторів, краківський архітектор працював над пластичним рішенням меморіалу, львівські архітектори розробляли вигляд парку. На мій погляд, це один з перших у Львові пам’ятник, який має метафору, символ, алегорію.

начальник відділу архітектурно-художнього оформлення міста

Володимир Сколоздра.

За словами Володимир Сколоздри, Львівська міська рада погодила розроблений проект, а також ухвалою сесії Львівської міської ради передала територію парку НУ «Львівська політехніка». Відтак НУ «Львівська політехніка» виступає замовником робіт зі спорудження пам’ятника та благоустрою парку. В той же час у бюджеті міста закладені кошти (200 тис. гр.) на благоустрій парку Студентів, за словами представників НУ «Львівська політехніка» ці кошти  будуть витрачені на проведення освітлення парку.

У парку мають бути підходи, площадки, світло. Було розроблено концепцію розвитку всього парку – будівництво видових площадок, бруковані доріжки, ліхтарі, сходи, під’їзди до автобусів, пандус для інвалідів. Зараз роботи тривають і у самому парку, і над спорудженням пам’ятника. Основні роботи – встановлення 10 гранітних брил, які складатимуть пам’ятник, розпочнуться вже з понеділка. З брилами вийшла невелика затримка, адже їх транспортують з Індії, тож зараз вони проходять розмитнення. За 3 тижні планується закінчити роботи.

Встановлення пам’ятника виконується за фінансування Республіки Польща, з бюджету міста виділено 200 тис. гривень, які ми витратимо на освітлення парку. Крім того, у нас є бажання  втілити прикладні функції парку, щоб студенти могли  робити тут виставки, виносили свої роботи.

Адже парк охоплює 6 гектарів землі. Відкриття пам’ятнику відбудеться 3 липня.

директор проектно-конструкторського об’єднання

НУ «Львівська Політехніка»

Ярослав Тиханський.