У неділю у Львові відкриють пам’ятник розстріляним польським професорам

  • 01.07.2011, 11:42
  • 1208
У неділю, 3 липня, у Львові у парку Студентів відбудеться урочисте відкриття пам’ятника польським професорам, яких розстріляли нацисти у 1941р. на Вулецьких пагорбах.

Урочистості розпочнуться о 12:00 год. У заходах візьмуть представники львівської влади та влади Польщі, громадські діячі.

До посвячення пам’ятника запрошено владику Мечислава Мокшицького, архієпископа-митрополита Львівського Римо-католицької церкви, владику Володимира Ющака, єпарха Вроцлавсько-Ґданської єпархії Української греко-католицької церкви та отця Христофора Ганинця чину святого Василія Великого.

Довідка

Конкурс було оголошено на підставі спільної ініціативи міського голови Львова і Президента Вроцлава та рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 17.07.2009 р. № 543 «Про встановлення пам’ятника вченим м. Львова, розстріляним нацистами у 1941 році на Вулецьких пагорбах у м. Львові».

На конкурс подано 28 проектів, у тому числі з України – 8. Обирало кращий проект журі. Голова журі – професор Ярослав Грицак. Склад журі: Зорян Піх (Україна), Тадеуш Лютий (Польща), Адольф Юзвенко (Польща).

Пам’ятник у вигляді арки з 10 каменів, що символізують 10 заповідей Божих. П’ятий камінь, якому відповідає Заповідь «Не вбивай», зміщена, що символізує загрозу руйнування всієї цілісності світу при порушенні цієї Заповіді.

Авторський колектив:

• Олександр Сьліва (Краків, Польща) - перша премія у конкурсі на проект пам’ятника;

• Олег Трофименко та Дмитро Сорокевич (Львів, Україна) - спеціальна нагорода за найкраще вирішення прилеглої до пам’ятника території та довкілля.

Нагадаємо, для представників ЗМІ триває акредитація.

Щоб акредитуватись, потрібно зателефонувати за тел. 297-59-04 (контактна особа Марія Калька), або надіслати свої дані (ПІБ, видання, моб. тел., ел. пошта) на ел. пошту: press@city-adm.lviv.ua. Для довідок: звертайтесь за телефоном: 297-59-04, 297-57-08 (прес-служба Львівської міської ради).