«Цінності, яким служили замордовані на Вулецьких пагорбах професори, є понад часом», - Тадеуш Лютий

  • 03.07.2011, 15:16
  • 858
Сьогодні, 3 липня,  у парку Студентів відбулось урочисте відкриття пам’ятника львівським професорам, розстріляним на Вулецьких пагорбах у 1941 році.

Участь у процедурі урочистого відкриття взяли почесні гості Республіки Польща,  зокрема  президент міста Вроцлав – Рафал Дуткєвіч, віце-президент міста Вроцлава Войцєх Адамскі, надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, голова Почесного комітету проекту спорудження пам’ятника – Тадеуш Лютий та багато інших гостей.

Не все помирає, залишаються діла та пам’ять про трагічно загиблих. Ми є тут, щоби  підтвердити, що цінності, яким служили замордовані професори, є понад часом. А для нас – спадкоємців їх великого інтелектуального доробку – понад кордонами.  Маючи спільне наукове коріння, ми сьогодні тішимось і пишаємось  за спільну 350-літню історію Львівського університету і понад 160-літню традицію Львівської політехніки. Відчуваючи і передаючи думку, спільного польсько-українського журі, яке працювало над створенням пам’ятнику, хочу сказати, що жертви, яких ми сьогодні вшановуємо, служили понад часовим вартостям і цінностям.

голова Почесного комітету

проекту спорудження пам’ятника

Тадеуш Лютий.

Довідка

Тадеуш Лютий – ректор Вроцлавського технологічного університету, президент Конференції Ректорів академічних шкіл Польщі, член Ради європейської асоціації університетів, великий прихильник українсько-польської співпраці, зокрема між Львовом та Вроцлавом. Тадеуш Лютий є ініціатором налагодження академічної українсько-польської кооперації, яку планується створити на базі Українського католицького університету.