А. Садовий: «Те, що ми реалізовуємо в історичній частині міста, - робиться як в Німеччині та Австрії»

  • 14.11.2011, 13:45
14-15 листопада у Львові розпочалася міжнародна конференція, присвячена інтегрованому розвитку міста. Участь у конференції взяв і міський голова Львова Андрій Садовий.

Щоб вирішити проблему, треба її зрозуміти. Якщо брати країни Західної Європи і, наприклад, Львів, то часто проблеми є однакові. Наші колеги мають досвід вирішення таких проблем. Те, що ми сьогодні робимо в історичній частині міста, робиться як в Німеччині, Австрії, Франції. Ми збираємо мудрих людей, робимо інвентаризацію проблем, готуємо чіткий план і вирішуємо крок за кроком. Історична частина міста – це наш діамант. Наше завдання – щодня ці грані робити яскравішими. Сьогоднішня конференція дає можливість обмінятися досвідом, приїхали колеги з більшості міст України та багатьох міст Європи.

міський голова Львова

Андрій Садовий.

Протягом останніх двох років Львівська міська рада разом з експертами в різних галузях, мешканцями міста, громадськими організаціями розробила Інтегровану концепцію дій для історичної частини міста Львова.

Такого роду концепція є часто використовуваним інструментом в Західній Європі для кращого менеджменту розвитку міста та залучення  додаткових коштів, вона є своєрідним каталогом проектів, які заплановані в місті реалізувати протягом наступних 10 років.

керівник спільного українсько-німецького проекту GIZ

«Муніципальний розвиток та оновлення

старої частини міста Львова»

Іріс Ґляйхманн.

Дводенна конференція організована за рішенням робочої групи з супроводу її розробки та реалізації для представників інших українських міст з метою передачі досвіду. Конференцію відвідало близько 120 учасників з 40 українських міст.

Українські міста можуть відрізнятися від німецьких, українські міста можуть відрізнятися одне від одного, мати історичну частину, бути індустріальним центром, але сьогодні ми говоритимемо про методику, про підхід до розвитку міста. Методика і підхід для всіх одинакові.

заступник міського голови

з гуманітарних питань

Василь Косів.

Перший день конференції присвячено презентації львівського досвіду розробки стратегії: Василь Косів розповів про процес розробки концепції, в.о.голови Інституту міста Львова Олександр Кобзарев презентував слухачам загальну стратегію розвитку міста, керівник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко роз`яснила структуру та побудову концепції, а заступник начальника управління економіки висвітила питання поєднання цієї концепції та міського бюджету.

У другій половині дня гості конференції мають можливість почути не тільки теорію, а й практичну сторону концепції – оглянути реальні проекти, що є частиною концепції з різних галузей.

Другий день конференції є важливим презентації досвіду інших східноєвропейських міст: Варшави та міст Сібіу, Тімішоари.  Крім того, донорські організації, що працюють в Україні, представлять свої проекти, що буде особливо цікавим для гостей конференції, адже у них буде можливість безпосередньо поспілкуватися з цими організаціями про конкретні проекти в своїх рідних містах