У Львові 8 вересня - Дні Європейської спадщини

Щороку протягом вересня більшість європейських країн об’єднує спільна мета – привернути увагу громадськості до багатства, цінності та необхідності збереження національної і загальноєвропейської культурної спадщини. Для цього організовують численні атракційні заходи. Так, 8 вересня, за підтримки спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини м. Львова», що втілюється завдяки співпраці Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Львівської міської ради, у нашому місті буде організовано ряд заходів, що дасть можливість кожному львів'янину та гостеві міста доторкнутись до незвіданого, грандіозного культурно-історичного скарбу Львова.

Зокрема, у цей день учасники екскурсій зможуть піднятись на одні з найвищих будівель центральної частини міста – вежу Корнякта (Катедральний храм Успення Пресвятої Богородиці) та вежу храму св. Архистратига Михаїла, побачити перші оригінальні роботи Я. Г. Розена, відомого за розписами інтер’єрів Вірменської церкви (Катедрального собору Успення Пресвятої Богородиці), насолодитись величним звучанням органа під час концерту у Будинку органної і камерної музики, дізнатись про особливості та важливість «правильної» реставрації, покликаної зберегти первинний вигляд міста та багато іншого!

Програма святкування  Днів європейської спадщини включає екскурсії історичними пам’ятками, які вдалося  не тільки зберегти, але і відновити. Особливістю екскурсій є те, що подібна нагода для учасників випадає нечасто, оскільки більшість пам’яток та об’єктів, представлених в рамках святкувань, зазвичай закриті для відвідувачів. Такі акції привертають увагу громадськості до проблем доступності пам’яток та пошуку коштів на їх реставрацію,

Галина Гриник,

в.о. начальника управління туризму ЛМР.

Усі екскурсії та заходи є безкоштовними для відвідування. Для того, щоб взяти участь в екскурсіях, необхідно попередньо зареєструватись на інтернет-сторінці Львіської міської ради www.city-adm.lviv.ua. Реєстрація триває з 3 по 7 вересня. Кількість місць обмежена. Екскурсійні групи – 15 осіб, Львівський будинок органної і камерної музики - 100 осіб. Зустріч групи - за 10 хв. до початку екскурсії біля входу в зазначені об‘єкти.

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ

СУБОТА, 8 ВЕРЕСНЯ 2012

10.00 Екскурсія «Підзамче — колиска Львова», Прогулянка вулицями княжого Львова XIII-XIV ст. у супроводі екскурсовода Юлії Жмінковської. Зустріч біля храму Матері Божої Неустанної Помочі, (вул. Сніжна, 1).

10.00 та 12.00 Екскурсія галереями першого барокового храму Львова, найбільшого храму Середньовіччя, який вміщав до 5 тис. осіб., проводять екскурсоводи Іван та Петро Радковці, (Храм св. Ап. Петра і Павла (костел Єзуїтів) вул.Театральна, 11.

11.00 та 12.30 Екскурсія одними з найвищих будівель середмістя Львова, пам‘ятками архітектури у стилях бароко та українського ренесансу. Вежа храму св. Архистратига Михаїла та вежа Корнякта, у супроводі львовознавця Ілька Лемка. Зустріч вул. Винниченка, 22.

11.00 Реставраційні таємниці. Екскурсія по об’єктах, що відновлені в рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини м. Львова» (GIZ). Зустріч біля входу в Ратушу.

14.00 та 16.00 Розповідь про унікальний відреставрований живопис ХVIII-XIX ст. в стилі рококо та ампір, цікаві факти з історії кам‘яниці. «Цукернича Каварня «Фреска», (вул. Краківська, 9).

14.00 та 16.00 Храм блаж. о. Климентія Шептицького, розповідь про драматичну історію храму та огляд колекції сакрального мистецтва «Студіон», екскурсію проводитиме настоятель храму о. Севастьян Дмитрух. (вул. Кривоноса, 1).

15.00 та 16.00 Огляд перших у Львові розписів культового живописця Яна Генриха Розена. Семінарна каплиця з фресками (Винниченка, 30), в якій відновлено унікальні розписи Розена. Розповідатиме Юрій Смірнов — мистецтвознавець та журналіст.

16.30 Огляд та розповідь про вівтар, що демонструє сцени з життя Марії Магдалини та заворожуючий органний концерт «Музика небесних сфер». Львівський будинок органної і камерної музики (Костел св. Марії Магдалини), вул. С.Бандери, 8.