Майстерня міста зі Львова отримала перше місце та Лейпцизьку премію проектів інтегрованого розвитку міста в Україні

  • 19.12.2016, 17:23
  • 913
  • Уляна Шпуляр
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) та Федеральне міністерство навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB) провели 16 грудня 2016 в Києві 1-шу українсько-німецьку конференцію розвитку міста. В рамках конференції українське та німецьке міністерства вперше призначили “Лейпцизьку премію проектів інтегрованого розвитку міста в Україні”. Міжнародне журі визначило переможців, а віце-прем’єр-міністр та держсекретар Адлер передали премії проектам. Майстерня міста зі Львова здобула перше місце.

У конференції, яка стала початком інтенсивної співпраці між Україною та Німеччиною в сфері інтегрованого розвитку міста, взяли участь близько 300 учасників з політичного середовища, адміністрацій міст, наукових осередків та громадянського суспільства.

В центрі співпраці між Україною та Німеччиною - дискусії на основі добрих практик планування, підвищення кваліфікації через обмін досвідом, двосторонні консультації щодо актуальних змін в політиці, методичних новаторських підходів та стратегій інтегрованого розвитку міста.

«Лейпцизька Хартія сталого європейського міста» буде ставати все більш вагомою для процесів планування в Україні. Важливо в однаковій мірі зважати на різні сфери розвитку міста – економічне процвітання, соціальний баланс, здорове навколишнє середовище та широку культурну пропозицію. Для цього є необхідні стратегії, які дивляться на місто в ширшій перспективі і узгоджують дії різних залучених осіб та інституцій, інколи навіть поза межами міст та громад.

Для цього необхідно створити рамкові умови, наприклад, шляхом реформи містобудівного законодавства та нормування процесів розвитку міста. Також важливою є фінансова підтримка модельних проектів інтегрованого розвитку міста в Україні.

І надалі планується використання новаторських інструментів, наприклад, міських конкурсів, такий інструмент використовувався вперше в рамках відзначення найкращих проектів  в сфері міського розвитку «Лейпцизької премії».

Завдяки створенню інтерактивної платформи буде і надалі підтримуватися комунікація, консультування та обмін досвідом між українськими містами, міністерством та громадським суспільством щодо практичних питань інтегрованого розвитку міста.

В рамках конференції українське та німецьке міністерства вперше призначили “Лейпцизьку премію проектів інтегрованого розвитку міста в Україні”. На отримання премій для реалізації проектів в сумі на 25.000 євро було подано 95 проектів з 43 українських міст та громад. Якість проектів показує, що підходи інтегрованого розвитку міста у своїй різноманітності та новаторстві вражають.

Міжнародне журі визначило таких переможців, а віце-прем’єр-міністр та держсекретар Адлер передали премії таким проектам:

1. Майстерня міста, Львів

2. Urban Space, Івано-Франківськ

3. Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86»

Довідка

Про Майстерню міста

Щоб звернути увагу громадськості на теми розвитку міста, проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», що втілюється Deutsche Gesellschaft  für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Львівською міською радою, у 2012-му році започаткував урбаністично-культурну платформу під назвою «Майстерня міста». За п’ять років «Майстерня міста» стала ефективним майданчиком для діалогу, що активно прияє співпраці між громадськими організаціями, громадськими ініціативами, міською адміністрацією, а також митцями, майстрами та усіма, хто цікавиться темою міста. Впродовж 4 років основним організатором Майстерні був проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» у співпраці з різними управліннями міської ради, зокрема Управлінням охорони історичного середовища. Минулого року досвід організації Майстерні у Львові перейняла команда комунальної установи Інститут міста, а сам проект пройшов у 6 містах України, зокрема у Львові, Чернівцях, Миколаєві та Івано-Франківську за підтримки проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».