«Очікуємо, що можливо колись долучиться держава Україна, адже це пам’ятка національного значення», - А. Садовий про реставраційні роботи у храмі св. ап. Петра та Павла

Святині Львова реставрують. Спільна українсько-польська група реставраторів продовжує 4-ий етап протиаварійних та консерваційних робіт стінопису над вівтарною частиною Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11). Місто долучається фінансово до відновлення фасаду храму. Сьогодні виконання робіт оглянув міський голова Львова Андрій Садовий.

«В ці дні минає 6 рокі, як храм Петра та Павла відкрив свої двері для вірних, для всіх людей доброї волі, сотні тисяч пройшли через цей храм. Мені приємно, що цей храм сьогодні є одним з найулюбленіших у Львові. Цей храм довший час був закритий. Це зберегло його від руйнації, але сьогодні треба багато інвестувати коштів, щоб показати ту красу, яка була задумала архітекторами та будівельниками. Багато людей з цілого світу долучається – Міністерство культури Польщі, міська рада. Ми орієнтовно 1,5 млн грн цього року плануємо виділити – це роботи з оздоблення. Ми сьогодні бачили велику частину, яка робиться у верхів’ї храму. Свого часу ми інвестували кошти в дах, але коштів треба дуже багато. Ми очікуємо, що можливо колись долучиться держава Україна, адже це пам’ятка національного значення. В цілому, я задоволений, наскільки фахово ведуться реставраційні роботи, люди делікатно і з повагою ставляться до кожного елемента. Цей храм пам’ятає дуже багато, я би хотів, щоб наступні покоління його бачили у тій красі, яка була задумана.

Ми цього року практично 36 млн грн маємо на дуже багато пам’яток архітектури, в тому числі, є багато храмів. В першу чергу, ми повинні пам’ятати ці храми, ці будівлі, які мають найбільшу історичну цінність. Таким є храм Петра та Павла.

На храм Петра і Павла потрібні ще десятки мільйонів гривень. Тільки та частина робіт, яка зараз робиться, - це 11 млн грн», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Реставраційні роботи у храмі відбуваються у співпраці з Міністерством культури і національної спадщини (МКіНС) Республіки Польща, в рамках програми ревалоризації у Львові об’єктів спільної культурної спадщини Польщі та України. Реалізуються проекти у співпраці з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради.

У 2015 році проведено перший етап реставраційних робіт настінних поліхромій на склепінні пресбітерію. Роботи вели польські та українські спеціалісти. Вартість реставраційних робіт в 2015-2016 роках склала 303 500 PLN (~2 млн. грн.).

У 2017 р. продовжилися реставраційні роботи на склепінні пресбітерію. Вартість цьогорічного етапу реставраційних робіт становитиме 400 000 PLN (~2,8 млн. грн.).

Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, у 2016 році з міського бюджету було виділено 1 млн. 16 тис грн. на проведення робіт з реставрації даху над бічною навою та бічним фасадом храму св. ап. Петра і Павла. Роботи виконані ПП «Оберіг груп». У 2017 році роботи продовжуються. Загальна вартість робіт становлять 1 млн. 491 тис. грн.

Нагадаємо, цього року тривають реставраційні роботи і в інших храмах Львова. Зокрема, продовжено ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення 1607 р. - костел Непорочного зачаття Монастиря сс. Кларисок («Музей Пінзеля»), вул. Личаківська, 2. Вартість робіт у 2016 р. – 1 430,21 тис. грн. У 2017 р. заплановано завершення робіт по фасадах. Також продовжуються роботи з реставрації храму святої Трійці на вул. Тершаковців, 1а. Вартість робіт у 2016 становила 99,40 тис. грн. Продовжиться реставрація костелу Домініканців на пл. Музейній, 3. Вартість робіт у 2016 р. становила 182,30 тис.

У 2017 році розпочалися ремонтні робити в церкві св. Миколая (вул. Б.Хмельницького,28). На ремонтні роботи з міського бюджету виділено 3,5 млн. грн.